Bydgoszcz
19C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
13C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLOT uruchomi nowy kierunek z bydgoskiego lotniska! Za kilkanaście dni mają wrócić rejsy Ryanaira
20.05.2021 | 14:41

LOT uruchomi nowy kierunek z bydgoskiego lotniska! Za kilkanaście dni mają wrócić rejsy Ryanaira

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: LOT w połowie czerwca uruchomi połączenie na trasie Bydgoszcz - Kraków. Samoloty do stolicy Małopolski będą latały dwa razy w tygodniu - w piątki oraz niedziele.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od 18 czerwca do 10 września LOT będzie realizował połączenie pomiędzy Bydgoszczą a Krakowem. Rejsy na drugiej – obok Warszawy – krajowej trasie będą odbywały się dwa razy w tygodniu. Kilkanaście dni wcześniej na płycie bydgoskiego lotniska mają ponownie pojawić się samoloty linii Ryanair.

Loty na trasie Bydgoszcz – Kraków mają w okresie wakacyjnym umożliwić mieszkańcom naszego regionu weekendowe zwiedzanie stolicy Małopolski (ale nie tylko). W piątki samolot z Krakowa wyleci o godzinie 8:40, aby po godzinnym rejsie dotrzeć do portu imienia Paderewskiego. W przeciwnym kierunku uda się o godzinie 10:20. W niedzielę natomiast wylot z południa Polski zaplanowano na 19:55, powrót – o 21:30.

Bilety na loty do Krakowa dostępne są już w systemie rezerwacyjnym na stronie www.lot.pl. Najtańsze można znaleźć już w cenie poniżej 100 złotych. Połączenie będzie obsługiwane samolotem Bombardier Q400. Może on zabrać na swój pokład każdorazowo 78 pasażerów.

Zarówno przedstawiciele Portu Lotniczego Bydgoszcz, samorządu województwa, jak i PLL LOT kurtuazyjnie podkreślają, że liczą na udaną współpracę przy uruchamianiu wakacyjnego połączenia. – Mam nadzieję, że w lotniczym ruchu pasażerskim powoli wrócimy do normalności i lotniska, także tej klasy co Bydgoszcz, rozpoczną szybkie odrabianie strat – twierdzi Piotr Całbecki, marszałek województwa. – Dzięki znakomitej współpracy z portem Bydgoszcz, Kraków, jak również polskie góry, są dostępne z tego miasta w ciągu godzinnej podróży – odpowiada Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT.
Ruch na bydgoskim lotnisku (na razie odpowiada za niego wyłącznie LOT obsługujący trzy razy w tygodniu rejsy do Warszawy) ma wzmóc się od 1 czerwca, gdy loty planuje wznowić Ryanair. Irlandzkie linie zapowiedziały, że od początku przyszłego miesiąca ponownie polecimy do Birmingham, Dublina i Londynu Stansted. We wszystkich trzech przypadkach będą to dwie rotacje tygodniowo (we wtorki oraz soboty). W poniedziałki i piątki, począwszy od 4 czerwca, przywrócone mają zostać także loty na inne podlondyńskie lotnisko – Luton. Teoretycznie można kupować ponadto bilety na połączenia do Kijowa (od 1 czerwca), ale tutaj nadal nie ma potwierdzenia, że odbędą się zgodnie z planem (loty mają odbywać się również we wtorki i soboty).

Pod koniec kwietnia urząd marszałkowski ogłosił, że podpisze z Ryanairem (występującym w konsorcjum z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego) nową, dwuletnią umowę na promocję regionu na pokładach jego samolotów. To stosowana od dawna metoda dotowania połączeń, głównie przez regionalne lotniska. Wartość umowy to 14 milionów złotych brutto.

Nadal nie ma stuprocentowej pewności, kiedy na bydgoskie lotnisko wróci Lufthansa. W systemie rezerwacyjnym można rezerwować bilety do Frankfurtu, ale na rejsy zaplanowane dopiero w zimowej siatce połączeń, która tradycyjnie zostanie wprowadzona pod koniec października.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści