Bydgoszcz
5C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 7 • L 4
9C
Pt
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLotnisko podało statystyki za marzec. Wyszło na plus
Port Lotniczy Bydgoszcz
11.04.2016 | 17:08

Lotnisko podało statystyki za marzec. Wyszło na plus

Port Lotniczy Bydgoszcz zanotował w minionym miesiącu wzrost liczby pasażerów w porównaniu do analogicznych okresów z lat poprzednich.

Na zdjęciu: Obłożenie samolotów Ryanaira w dużej mierze decyduje o wynikach lotniska.

Fot. Leszek Grabowski

Ponad 24 tysiące osób skorzystało w marcu z usług bydgoskiego portu lotniczego. To o ponad jedną piątą więcej niż dwa lata temu i… prawie dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku.

Powód tak dużego skoku w stosunku do marca 2015 roku jest prosty – przez dwa tygodnie lotnisko nie obsługiwało wówczas pasażerów  z uwagi na remont systemu odwodnienia drogi startowej. Z tego względu licznik pasażerów nie przekroczył wówczas pułapu 12,5 tysiąca osób. Prace w porcie poprzedziły debiut niemieckiej Lufthansy, która od nieco ponad dwunastu miesięcy lata pomiędzy Bydgoszczą a Frankfurtem.

Wynik uzyskany w minionym miesiącu – 24 316 pasażerów – jest najlepszym w historii marcowych rezultatów lotniska. Do tej pory najwięcej podróżnych bydgoski port przyciągnął w marcu 2013 roku – z jego usług skorzystało wtedy niecałe 22,5 tysiąca osób. Rok później było ich znacznie mniej – jedynie nieco ponad 19 tysięcy. – Powodem był brak rejsowych lotów do Glasgow i Duesseldorfu Weeze – wyjaśnia Artur Niedźwiecki, specjalista ds. marketingu w spółce Port Lotniczy Bydgoszcz.

Łącznie, w tym roku na bydgoskim lotnisku odprawiono 68 689 osób.


Powiązane treści