Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLotnisko w Bydgoszczy wróciło do życia. Wkrótce reaktywacja kolejnego połączenia
21.08.2020 | 13:18

Lotnisko w Bydgoszczy wróciło do życia. Wkrótce reaktywacja kolejnego połączenia

Na zdjęciu: W lipcu 8863 pasażerów skorzystało z bydgoskiego lotniska.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od 1 lipca samoloty wróciły do Portu Lotniczego Bydgoszcz. Jakim zainteresowaniem cieszą się wakacyjne kierunki?

Władze bydgoskiego lotniska podały wyniki w pierwszym miesiącu po przywróceniu połączeń lotniczych.  W lipcu Ryanair oferował loty do Londynu Stansted, Birmingham, Dublina, zaś LOT uruchomił rejsy wakacyjne do Zadaru i Zakynthos. Z połączeń z Bydgoszczy skorzystało 8863 pasażerów. Lotnisko w ubiegłym miesiącu zrealizowało 621 operacji lotniczych.

Sytuacja, w której znalazła się branża lotnicza w wyniku epidemii jest bez precedensu. Po ponad studniowym zawieszeniu lotów pasażerskich sukcesywnie następuje odbudowa siatki połączeń – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz – Dobrą wiadomością dla naszych pasażerów jest z pewnością rozpoczęcie od września lotów LOT do Warszawy. Dzięki tym rejsom możliwe jest dalsze kontynuowanie podróży w kilkudziesięciu kierunkach.

Rejsy Bydgoszcz-Warszawa realizowane będą sześć razy w tygodniu. Wyloty z Bydgoszczy zaplanowano na godzinę 5:40 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, niedziela), zaś przylot do Warszawy na 6:30. Rejsy powrotne wystartują z Warszawy o 23:10 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota) i wylądują w Bydgoszczy o 23:55. Bilety dostępne na www.lot.com.

Od sierpnia Ryanair uruchomił także nowe połączenie do Edynburga z wylotami w niedziele i czwartki. Przewoźnik przywrócił też rejsy do Londynu Luton w niedziele i piątki oraz zwiększył liczbę rotacji do Londynu Stansted.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldek
Waldek
9 miesięcy temu

Rejsy Bydgoszcz-Warszawa realizowane będą sześć razy w tygodniu. Wyloty z Bydgoszczy zaplanowano na godzinę 5:40 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, niedziela), zaś przylot do Warszawy na 6:30

W artykule jest błąd. Wyloty z Bydgoszczy to poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota. W niedziele nie widzę na stronie LOT lotów z Bydgoszczy do Warszawy. Sprawdźcie to proszę i poprawcie.

Swiadomy
Swiadomy
9 miesięcy temu

O jakiej pandemii mowa? Tej bezobjawowej B.Gates’a ?

Powiązane treści