Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLotnisko wprowadza dodatkowe środki ostrożności. Przyczyną koronawirus
Port Lotniczy Bydgoszcz
12.03.2020 | 15:45

Lotnisko wprowadza dodatkowe środki ostrożności. Przyczyną koronawirus

Nowe zasady panujące w Porcie Lotniczym Bydgoszcz wprowadzono w czwartek.

Na zdjęciu: Władze lotniska apelują, aby ograniczyć liczbę osób postronnych przebywających na terenie terminala portu imienia Paderewskiego.

Fot. Sebastian Torzewski

Bydgoskie lotnisko poinformowało w czwartkowe popołudnie, że wprowadza dodatkowe środki ostrożności związane z koronawirusem SARS-CoV-2.

Jak przekazał rzecznik Portu Lotniczego Bydgoszcz Daniel Mackiewicz, od czwartku prowadzony jest pomiar temperatury ciała wszystkich osób wchodzących na teren lotniska, a także podróżnych docierających na lotnisko samolotami z innych miast. – Osoby z podwyższoną temperaturą lub objawami choroby będą kierowane do dodatkowej kontroli. Wszystko zgodnie z decyzjami inspektora sanitarnego – podkreśla Mackiewicz.

[Czytaj więcej informacji w serwisie specjalnym na temat koronawirusa dla bydgoszczan]

Z informacji, które dotarły z lotniska, wynika także, że zalecane jest, aby osoby postronne nie przebywały w nadchodzących dniach na terenie terminala. Rzecznik PLB zaznacza, że chodzi o sytuacje, gdy nie ma „wyraźnej potrzeby” towarzyszenia wylatującym bądź przylatującym osobom na terenie portu.

Władze lotniska proszą o wyrozumiałość oraz dostosowanie się do zmian. – W związku z możliwym wydłużeniem procedur kontrolnych zalecamy wcześniejsze pojawienie się pasażerów na lotnisku – podkreśla Daniel Mackiewicz. I dodaje, że wszystkie działania mają na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczaniu koronawirusa powodującego chorobę COVID-19.

Osoby zainteresowane dodatkowymi informacjami proszone są o kontakt z lotniskiem w wiadomościach prywatnych na Facebooku lub poprzez infolinię lotniska pod numerem (52) 365-47-00.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści