Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -4 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaLotnisko z nowym połączeniem. „Odpowiadamy na sugestie pasażerów”
Tomasz Moraczewski, Piotr Tomaszewski
01.12.2016 | 14:25

Lotnisko z nowym połączeniem. „Odpowiadamy na sugestie pasażerów”

Nowy lot pojawi się w siatce połączeń w końcówce marca.

Na zdjęciu: W czwartek władze lotniska poinformowały o uruchomieniu szóstego połączenia do Frankfurtu.

Fot. Sebastian Torzewski

Już nie pięć, a sześć lotów tygodniowo między Bydgoszczą a Frankfurtem oferować będzie od przyszłego roku Lufthansa. Zmianie ulegną także godziny połączeń.

Lufthansa jest obecna w Bydgoszczy od marca 2015 roku, gdy uruchomiono połączenie do Frankfurtu. Początkowo były to cztery rotacje tygodniowo, po roku zwiększono tę liczbę do pięciu, a 30 marca 2017 roku wprowadzony zostanie szósty lot. – Dla nas to bardzo cenna informacja, że Lufthansa – mimo bliskości Gdańska czy Warszawy – chce się rozwijać także w Bydgoszczy – mówi prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski.

CZYTAJ TAKŻE: Leczenie doraźne na lotnisku. Kiedy przyjdzie pora na systemowe?

Wprowadzenie dodatkowej rotacji to nie jedyna zmiana. Korekcie ulegną też godziny. Obsługujący połączenie Bombardier CRJ-900 będzie startował z Frankfurtu o godz. 12:30, a w Bydgoszczy wyląduje o 14:05. W drogę powrotną wyruszy po 40 minutach, a na niemieckim lotnisku zjawi się ponownie o 16:15. – Odpowiadamy w ten sposób na sugestie pasażerów. Samolot będzie krócej przebywał u nas, dzięki czemu będzie można lepiej wykorzystać możliwości przesiadki we Frankfurcie – wyjaśnia Moraczewski.

Niemieckie lotnisko jest jednym z najważniejszych portów w Europie. – Dzięki połączeniu z takim hubem (portem obsługującym ruch przesiadkowy – dod.red.) zyskujemy okno na cały świat – mówi skarbnik miasta, a zarazem członek rady nadzorczej portu, Piotr Tomaszewski. – Funkcjonujemy na trudnym runku, na którym to przewoźnicy decydują, jak będzie się kształtować rozwój lotniska.  Lufthansa to partner, który działa na zasadach biznesowych. Gdy jest to dla niego korzystne, zwiększa tak jak teraz liczbę połączeń, co może nas tylko cieszyć – dodawał. Jak podaje największy niemiecki przewoźnik lotniczy, w pierwszych dziesięciu miesiącach 2016 roku Lufthansa zanotowała 50% wzrost liczby pasażerów na trasie między Bydgoszczą a Frankfurtem.

Dla bydgoskiego portu jedną z najważniejszych kwestii w najbliższych miesiącach będzie przedłużenie wygasającej w październiku 2017 roku umowy na promocję województwa, Bydgoszczy i Torunia, którą Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego podpisała jesienią 2014 roku z Ryanairem. To często praktykowany sposób wspierania przewoźników ze środków publicznych. Jak zapewnia Moraczewski, rozmowy nad jej przedłużeniem lub podpisanej nowej trwają już od ponad roku.


Powiązane treści