LOTTO-Bydgostia najlepsza w Polsce. Po raz 30 z rzędu!

Dodano: 15.09.2022 | 21:09

Na zdjęciu: LOTTO-Bydgostia zdobyła 30. tytuł z rzędu.

Wioślarze LOTTO – Bydgostia po raz kolejny zdobyli tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. To już 30. taki sukces z rzędu, a 34. w całej historii klubu.

Do klasyfikacji generalnej Drużynowych Mistrzostw Polski zaliczane są imprezy odbywające się przez cały rok. Trzydziesty z rzędu tytuł LOTTO-Bydgostia przypieczętowała podczas mistrzostw Polski w sprincie, które odbyły się w ubiegły weekend w Płocku. Bydgoski klub zdobył tam dwa złote medale i jeden srebrny.

Łącznie w klasyfikacji generalnej LOTTO – Bydgostia ma ponad 1400 punktów i jest już pewna triumfu. – Jako szkoleniowcy nie celujemy w żadne punkty. One wynikają z tego, co robimy na co dzień – mówił podczas konferencji prasowej wiceprezes klubu ds. sportowych Waldemar Nowakowski. Drugie miejsce zajmuje AZS UMK Toruń, a trzecia Posnania RBW Poznań.

Ostatnie dni obfitują w sukcesy dla LOTTO – Bydgostii. Zarówno podczas Akademickich Mistrzostw Europy w Stambule, jak i na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w belgijskim Hazewinkel zawodnicy klubu zdobyli po trzy medale.

Zakończenie rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Polski nie oznacza końca wioślarskiego sezonu. Już w następną sobotę (24 września) odbędzie się kolejna edycja Wielkiej Wioślarskiej.