Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 19 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLotto Bydgostia znów najlepsza w kraju. Wioślarze startujący na igrzyskach wrócili do Bydgoszczy
Joanna Dittmann, Monika Chabel, Mikołaj Burda, Mateusz Biskup, Robert Sycz, Michał Kozłowski
09.08.2021 | 22:41

Lotto Bydgostia znów najlepsza w kraju. Wioślarze startujący na igrzyskach wrócili do Bydgoszczy

Na zdjęciu: Podczas pikniku na przystani Lotto Bydgostii powitano zawodników bydgoskiego klubu, którzy rywalizowali jeszcze niedawno o olimpijskie medale w Tokio.

Fot. Szymon Fiałkowski

Podczas zakończonych w niedzielę Igrzysk Olimpijskich w Tokio, wioślarze Lotto Bydgostii wrócili z Japonii bez medalu. Na krajowym podwórku, na bydgoską drużynę nie ma mocnych.

Pięć wcześniejszych olimpijskich występów kończyło się medalami wioślarskich osad, w składzie których byli zawodnicy Lotto Bydgostii. W trakcie tych igrzysk, tak dobrze nie było. – Wioślarze mają niedosyt i my też mamy niedosyt – mówił w trakcie pikniku podsumowującego sezon prezes klubu Zygfryd Żurawski. – Mam nadzieję, że igrzyska w Paryżu będą szansą na odbicie i powrót do olimpijskiej, medalowej passy – deklarował.

Podczas pikniku, oficjalnie przywitano zawodników Lotto Bydgostii, którzy w stolicy Japonii rywalizowali o olimpijskie medale. W finale A, szóste miejsce zajęła czwórka bez sternika kobiet, w składzie której były Joanna Dittmann, Maria Wierzbowska i Monika Chabel (wszystkie Lotto Bydgostia) oraz Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski). W dwójce podwójnej mężczyzn, także na szóstym miejscu uplasowali się Mateusz Biskup (Lotto Bydgostia) i Mirosław Ziętarski (AZS Toruń), a finał B wygrała męska czwórka bez sternika w składzie: Michał Szpakowski (Zawisza), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) i Mikołaj Burda (Lotto Bydgostia), dzięki czemu uplasowała się ona na siódmym miejscu. Sam Burda zapowiedział, że będzie startował także podczas igrzysk w Paryżu.

Wioślarze Lotto Bydgostii okazali się także bezkonkurencyjni w rywalizacji o mistrzostwo Polski, sięgając po 33 w historii klubu tytuł i 29 z rzędu, zdobywając 1622 punkty. Druga w tym zestawieniu Posnania zdobyła ich 1007, a trzeci AZS UMK Toruń – 697. Na czwartym miejscu z dorobkiem 650 punktów uplasowało się Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści