Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wracają połączenia Bydgoszcz – Kraków. Będzie też więcej samolotów do Warszawy

Dodano: 17.05.2022 | 12:30

Na zdjęciu: Do Portu Lotniczego Bydgoszcz wracają połączenia do Krakowa.

Fot. Szymon Fiałkowski

Po długiej przerwie wracają loty między Bydgoszczą a Krakowem. Pasażerowie z województwa kujawsko-pomorskiego ponownie będą mogli podróżować do historycznej stolicy Polski i zwiedzać jej zabytki.

Rok 2022 ma być rokiem stabilizacji dla bydgoskiego lotniska. Zarząd Portu Lotniczego Bydgoszcz wierzy, że odbuduje swoją pozycję sprzed pandemii koronawirusa.

Realizujemy politykę małych kroków, opartych na analizach rynku i potrzebach naszych pasażerów. Wierzymy, że w perspektywie kolejnych lat odbudujemy naszą pozycję sprzed pandemii koronawirusa, pokonując kolejne rekordy zrealizowanych rejsów i odprawionych pasażerów – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Loty do Krakowa będą realizowane od 18 czerwca we wtorki i soboty. Bezpośrednie połączenie między miastami pozwoli mieszkańcom na lepsze poznanie innej części Polski, zwłaszcza w nadchodzącym okresie wakacyjnym.

Port Lotniczy Bydgoszcz. Więcej połączeń do Warszawy

Oprócz tego, Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą liczbę rejsów do Warszawy. Obecnie loty do stolicy odbywają się od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę, ale już od 17 czerwca będą realizowane codziennie.

Częstsze rejsy nie tylko ułatwią mieszkańcom zwiedzanie obu miast, ale również umożliwią planowanie podróży biznesowych oraz zagranicznych. Rozkład lotów został tak dopasowany, aby zapewnić możliwie jak najkrótszy czas przesiadki.

Po aktualizacji rozkładów pojawią się również dwie rotacje z nocowaniem. W piątki i niedziele samolot z Warszawy będzie startować o godz. 23:00, a o godz. 23:45 wyląduje w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. Loty powrotne zaplanowano na godz. 15:10 w soboty i 5.45 w poniedziałki.

Wyniki Portu Lotniczego Bydgoszcz

W I kwartale 2022 roku bydgoskie lotnisko odprawiło 35 569 pasażerów oraz wykonało 1504 operacje startów i lądowań. Luty i marzec przyniosły stabilizację po V fali koronawirusa, z którą na początku roku zmagała się cała Europa.

Port Lotniczy Bydgoszcz, oprócz lotów do Krakowa i Warszawy, oferuje jako połączenia regularne również rejsy do Dublina, Londynu Stansted, Londynu Luton i Birmingham.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Skoro nie wraca Frankfurt, Warszawa powinna byc obsługiwana 2x dziennie.
Od lat brakuje jakiegoś połączenia do Skanynawii, mogło by też wrócic Weeze.

taros
taros
1 rok temu

A jest ktoś, kto mieszka tam na stałe? Potrzebny mi mechanik samochodowy w Krakowie. Jestem tam przez kilka dni, a właśnie padło mi auto. Znacie ich – https://www.irmarserwis.pl/ Jak to widzicie? Może ktoś inny godny polecenia?