[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Loty zainaugurowane. Z Bydgoszczy polecimy w nowym kierunku

Dodano: 03.08.2018 | 21:11
lotnisko Bydgoszcz

To drugi wschodni kierunek, dokąd latają samoloty z lotniska w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Z lotniska w Bydgoszczy samoloty odlatują w poniedziałek i piątek.

Fot. Eryk Dominiczak / zdjęcie ilustracyjne

W piątek odbyły się pierwsze loty z lotniska w Bydgoszczy do Kijowa. 

Pierwsze połączenie wykonano w piątkowy poranek o 5:10, a na pokładzie maszyny był komplet pasażerów. Lot trwa dwie godziny. Na lotnisku w stolicy Ukrainy maszyna Polskich Linii Lotniczych LOT wylądowała o 8:00 czasu lokalnego. Lot w odwrotnym kierunku zaplanowano na 23:40 i lądowanie w Bydgoszczy o godzinie 0:40 czasu lokalnego.

Na Ukrainę połączenia wykonują samoloty Embraer 170 lub 175, które mogą na pokład zabrać odpowiednio 70 i 82 pasażerów. Kijów jest drugim ukraińskim miastem do którego są wykonywane loty z lotniska w Bydgoszczy. Wcześniej uruchomiono połączenia do Lwowa. – To dobrze, że nasz narodowy przewoźnik umacnia swoją pozycję na naszym lotnisku – mówi prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski, który liczy na dalszy rozwój siatki połączeń LOT z Bydgoszczy. – W naszych kalkulacjach zakładamy dalszy wzrost pobytu na rejsy z Polski na Ukrainę, między innymi z Bydgoszczy – wtóruje Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej w PLL LOT. I zaznacza, że sprzyja temu znaczący wzrost pozwoleń na prace dla Ukraińców w Polsce. – Ich liczba do końca tego roku może wynieść ponad 3 mln osób – dodaje Kubicki. Tylko w ubiegłym roku, LOT na trasach między Polską i Ukrainą przewiózł prawie 400 tys. pasażerów.

Udogodnienia dla podróżujących wprowadzili także drogowcy. ZDMiKP wprowadził dodatkowe kursy autobusu na nocnej linii 37N. Z przystanku przy porcie lotniczym, autobus będzie wyruszać o 1:35, zaś ze Zbożowego Rynku o 3:20.