Łóżko szpitalne dla chorych na COVID
Dodano: 01.04.2021 | 09:00Na zdjęciu: Proste konstrukcje, solidne materiały i stała kontrola przez cały proces produkcji to niewątpliwie zalety, które sprawiają, że łóżka szpitalne doskonale sprawdzą się w niejednym pomieszczeniu.
Fot. mat. autora
Łóżko szpitalne jest podstawowym wyposażeniem sal chorych i gabinetów zabiegowych. Przeznaczone do leczenia chorych na oddziałach opieki medycznej musi spełniać wiele funkcji, a jednocześnie zapewniać komfort i bezpieczeństwo. Jakie łóżka szpitalne polecamy dla chorych na COVID?
Kto choruje na COVID19?
Zarażenie koronawirusem u jednych osób przebiega bezobjawowo, ale u innych osób ma groźne dla życia i zdrowia konsekwencje. W czasach pandemii, kiedy większość osób stara się wdrożyć zasady bezpieczeństwa, często myć ręce, dezynfekować powierzchnie i zasłaniać nos i usta, liczba chorych stale się powiększa. Pozytywny wynik na koronawirusa jest szczególnie groźny dla osób z chorobami współistniejącymi, czyli zwykle dla osób starszych, które mają obniżoną odporność.
Niektóre badania wskazują też, że na poważne konsekwencje i poważny przebieg choroby w wyniku zakażenia są narażone osoby mające cukrzycę czy nadciśnienie. Na oddziały szpitalne, gdzie przebywają chorzy na COVID19 zwykle trafiają osoby po 40. roku życia lub starsze, które wymagają intensywnej opieki.
Łóżka szpitalne i rehabilitacyjne dla chorych na COVID – charakterystyka
Łóżka szpitalne to podstawowy element wyposażenia każdej placówki medycznej, w której przebywają pacjenci potrzebujących stałej opieki i obserwacji. Wybór łóżka nie jest bez znaczenia i powinien być dokładnie przemyślany i zaplanowany, ponieważ rodzaj, model i funkcje łóżka mogą się różnić w zależności od potrzeb danego oddziału. Bez wątpienia łóżka szpitalne i rehabilitacyjne dla chorych są sprzętem, który może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia.
Jakie łóżko wybrać dla osób chorych na COVID?
Uniwersalne łóżko szpitalne
Wszystkie łóżka, jakie znajdują się w placówkach medycznych, powinny spełniać wysokie normy. Zapewniać komfort i bezpieczeństwo, a jednocześnie umożliwiać częste mycie i dezynfekcję, co w czasach pandemii COVID19 jest niezwykle ważne. Poszukując uniwersalnych rozwiązań warto sprawdzić ofertę łóżek medycznych polskiego producenta U.B.M-Kotasińska, które zapewniają bezpieczeństwo pacjentów, jak i personelu medycznego, a także są zgodne międzynarodowymi standardami.
Proste konstrukcje, solidne materiały i stała kontrola przez cały proces produkcji to niewątpliwie zalety, które sprawiają, że łóżka szpitalne doskonale sprawdzą się w niejednym pomieszczeniu. Funkcjonalność łóżek szpitalnych i rehabilitacyjnych dla chorych U.B.M-Kotasińska można rozszerzać o dodatkowe elementy, co sprawia, że ich funkcjonalność można modyfikować pod względem potrzeb placówki. Najlepsze łóżko szpitalne dla chorych na COVID to jednak łóżko Wersa.
Czym jest łóżko Wersa?
Łóżko Wersa to innowacyjny projekt, który posiada cztery segmenty leża i pozwala na elektryczną regulację. Doskonale sprawdzi się w placówkach, w których przebywają chorzy na COVID19, ale nie tylko. Łóżko jest wykonane jedynie z bezpiecznych dla pacjenta tworzyw takich jak stal, lakier proszkowy i tworzywa HPL/ABS. Dzięki temu jest odporne na silne środki myjące i dezynfekujące, promieniowanie UV i uszkodzenia mechaniczne. Elektryczna regulacja zapewnia niebywały komfort pacjentowi i zwiększa bezpieczeństwo. Na COVID19 chorują osoby w różnym wieku i o różnych potrzebach. Możliwość elektrycznej regulacji zwalnia z konieczności manualnej regulacji pozycji ciała, którą chory musi przyjąć np. do zjedzenia posiłku czy przyjęcia leków.
Elektryczna regulacja wysokości leża i kątów segmentów zwiększa bezpieczeństwo, dzięki czemu łóżko Wersa ułatwia opiekę i poprawia komfort zarówno pacjenta, jak i personelu medycznego.
Zalety łóżka Wersa
Elektryczne, sterowane za pomocą pilota łóżko Wersa to łóżko szpitalne, którego rozwiązania konstrukcyjne i zastosowane do produkcji materiały sprawiają, że stanowi mebel medyczny o wyjątkowych właściwościach korzystnych w przebiegu zdrowia pacjentów chorych m.in. na COVID i inne choroby płucne. Dużą zaletą łóżka Wersa jest mobilność i możliwość regulacji segmentów łóżka za pomocą pilota. Ułożenie ciała pacjenta w konkretny sposób bez konieczności dotykania i nawiązywania bardzo bliskiego kontaktu to w czasach pandemii niewątpliwie zaleta, a łóżko Wersa jest stworzone do tego, aby móc ułożyć pacjenta w pozycję Trendelenburga i antyTrendelenburga.
Pozycja Antytrendelenburga a leczenie chorób płucnych
Pozycja odwrotnego Trendelenburga (antyTrydelenbuga) polega na ułożeniu ciała pacjenta w taki sposób, aby głowa pacjenta była podniesiona o 15-30 stopni wyżej niż pozycja stóp. Takie ułożenie ciała pozwala na zwiększenie czynności oddechowych, co jest niezwykle ważne z perspektywy leczenia chorób płucnych, takich jak COVID19.
Dlaczego warto wybrać łóżko Wersa od U.B.M. Kotasińska?
Łóżko Wersa to innowacyjny meble medyczny, który umożliwia leczenie pacjentów z różnymi schorzeniami. Doskonale sprawdza się w szczególności w przypadku pacjentów, którzy chorują lub cierpią na schorzenia górnych dróg oddechowych i płuc. Meble U.B.M. Kotasińska to produkty medyczne, które posiadają niezbędne certyfikaty poświadczające jakość i dbałość o szczegóły wyrobów. Producent zapewnia wysokiej jakości łóżka szpitalne i rehabilitacyjne, w tym sterowane elektronicznie łóżko Wersa.
Poza podstawowym wyposażeniem możliwe jest dodatkowe, opcjonalne wyposażenie, które zwiększa funkcjonalność łóżka, poprawia komfort chorego, a także zapewnia bardziej efektywną pracę personelowi medycznemu, który opiekuje się chorym. Dodatkowe wyposażenie do łóżka Wersa to między innymi:
- materac z pianki poliuretanowej w pokrowcu z nieprzemakalnej tkaniny,
- chromowane barierki zwiększające bezpieczeństwo,
- półka na pościel,
- uchwyty ręki, kaczki, basenu lub uchwyt na mocz,
- wieszak na kroplówki,
- ramka do kart gorączkowych,
- możliwe jest także przedłużenie łóżka.
- Poznajmy środki do ochrony osobistej - 4 listopada 2024
- Nauka bez tajemnic. XIV Bydgoski Festiwal Nauki już w listopadzie! - 31 października 2024
- Gdzie nadrukujesz nazwiska na koszulki sportowe? - 30 października 2024