Bydgoszcz
19C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 20 • L 18
15C
Pon
16C
Wt
12C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaLubisz czytać książki? W środę w Bydgoszczy możesz świętować
books_książka
11.06.2019 | 10:11

Lubisz czytać książki? W środę w Bydgoszczy możesz świętować

Na zdjęciu: W środę w Bydgoszczy zaplanowano wiele wydarzeń związanych z czytaniem książek.

Fot. archiwum

Już w środę w Bydgoszczy odbędzie się ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. W programie imprezy znalazły się m.in. wspólne czytanie, spotkania autorskie i przemarsz ulicami miasta.

Wędrującym tomom damy nowe życie. Dzięki naszej akcji książki nie umrą zapomniane i zakurzone w domowych biblioteczkach, ale trafią w nowe ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie – mówi Jolanta Niwińska, animatorka czytelnictwa, wiceprezes Fundacji Bookcrossing Polska.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.  Między 10:30 a 13:30 ulicami miasta będzie kursować Zaczytany Tramwaj. W „Jedynce” kursującej między Wilczakiem a Lasem Gdańskim uczniowie Zespołu Szkół nr 8 Dominika Wachecka, Wiktoria Hoffman, Julia Marzec i Adam Macko będą czytać pasażerom wiersze dziecięcych klasyków. Obędzie się też przemarsz z udziałem orkiestry dętej. Korowód bajkowych postaci ruszy o godz. 10:30 w kierunku Wyspy Młyńskiej sprzed Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 pod przewodnictwem dyrektor placówki.

O godz. 11 Kurkowe Bractwo Strzeleckie wystrzałem z wiwatówki zainauguruje obchody na Wyspie, a przez kolejne dwie godziny odbywać będą się konkursy z nagrodami, występy artystyczne i wspólne czytanie. Zorganizowany zostanie też Kącik fryzjerski z bajeczką w tle oraz Alejka Książek Uwolnionych, która będzie miejscem wymiany książek.

W planach są też spotkania autorskie – w studiu telewizyjnym TVP3 przy ul. Kujawskiej o godz. 13:30 będzie można zobaczyć się z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką książek dla dzieci. O godz. 19:00 w Klinice Stomatologii Estetycznej i Chirurgii „Alfa- Med” przy ul. Chopina 6. na spotkaniu pt. „Między liryką a satyrą” czekać będzie Zdzisław Pruss (obowiązują wejściówki), zaś w czwartek o 10 w Pałacu Nowym w Ostromecki odbędzie się spotkanie ze wspomnianą Jolantą Niwińska, autorką książki „Z książką na końcu świata”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści