Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 1 • L -1
0C
Pt
0C
Sob
-1C
Nd
-1C
Pon
-1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŁuczniczka buduje skład na nowy sezon. Przedłużyła kontrakt z atakującym
siatkówka, Łuczniczka Bydgoszcz - Effector Kielce - JG (1)
16.05.2017 | 11:54

Łuczniczka buduje skład na nowy sezon. Przedłużyła kontrakt z atakującym

Bartosz Filipiak zostaje w Łuczniczce.

Na zdjęciu: W minionym sezonie Bartosz Filipiak był podstawowym atakującym Łuczniczki.

Fot. Jacek Gil

Piętnasty zespół poprzedniego sezonu PlusLigi buduje skład na nowe rozgrywki. W poniedziałek kontrakt z klubem przedłużył atakujący Bartosz Filipiak.

– Ważne było dla mnie to, by pozostać w Łuczniczce, ponieważ Bydgoszcz jest dla mnie miejscem, gdzie się wychowałem i uczyłem siatkówki. Cieszę się, że zostaję tutaj na dłużej – powiedział Filipiak, którego wypowiedź cytuje oficjalna strona internetowa klubu. Młody atakujący, który w poprzednim sezonie pewnie wygrywał rywalizację o miejsce w wyjściowej szóstce z Marcelem Gromadowskim, podpisał w poniedziałek nowy, dwuletni kontrakt z Łuczniczką.

Dla siatkarza, który powrócił do Bydgoszczy z wypożyczenia do I-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych, miniony sezon był debiutanckim w PlusLidze. Filipiak poradził sobie bardzo dobrze, bowiem w 32 ligowych meczach, jakie rozegrała Łuczniczka, zdobył dla bydgoskiego klubu 406 punktów, a ponadto czterokrotnie otrzymywał statuetki MVP.

Przypomnijmy, że bydgoski klub buduje skład na nowy sezon. Ważne kontrakty z Łuczniczką mają rozgrywający Patryk Szczurek i Piotr Sieńko, przyjmujący Kacper Bobrowski i Jakub Rohnka oraz środkowi Mateusz Sacharewicz, Wojciech Jurkiewicz i Mateusz Siwicki. Włodarze Łuczniczki szukają jednak wzmocnień na każdą pozycję. Skompletowany jest także praktycznie w całości sztab szkoleniowy (do obsadzenia pozostała pozycja asystenta trenera). Drużynę poprowadzi Jakub Bednaruk, trenerem przygotowania fizycznego będzie Tomasz Stasiak, zaś statystykiem – Piotr Świniarski.


Powiązane treści