Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 8 • L 6
14C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŁuczniczka po sezonie i przed następnym. Kto pożegna się z klubem?
09.05.2018 | 16:35

Łuczniczka po sezonie i przed następnym. Kto pożegna się z klubem?

Czwórka zawodników pożegna się z Łuczniczką.

Na zdjęciu: Wiele wskazuje na to, że po zaledwie sezonie gry w Bydgoszczy, z Łuczniczką pożegna się Metodi Ananiev.

Fot. Andrzej Biernacki / archiwum

– Praktycznie codziennie rozmawiamy z prezesem o tym co zrobić, żeby przyszły sezon był lepszy od tego – mówi trener Łuczniczki Jakub Bednaruk. W bydgoskim klubie już słychać o pierwszych ruchach kadrowych.

Bydgoscy siatkarze zakończyli sezon 2017/2018 zwycięskim barażem z mistrzem I ligi AZS-em Częstochowa. Łuczniczka odniosła trzy pewne zwycięstwa (dwukrotnie po 3:0 i raz 3:1). Wiadomo też, że sobotni mecz pod Jasną Górą był ostatnim dla bydgoskiego klubu w takim składzie personalnym.

Pojedynek w Częstochowie był ostatnim w karierze kapitana zespołu, środkowego Wojciecha Jurkiewicza. Już w styczniu w wywiadzie w naszym stałym cyklu STUDIO METROPOLIA zapowiadał koniec przygody z siatkówką po tym sezonie. Jurkiewicz w Bydgoszczy grał przez dziewięć sezonów.

Trener Jakub Bednaruk po wtorkowym treningu, na którym siatkarze Łuczniczki podziękowali za współpracę wolontariuszom, przyznał że jest prawdopodobne pożegnanie z trójką obcokrajowców. To oznacza, że po sezonie gry w grodzie nad Brdą, Łuczniczkę opuszczą przyjmujący: Bułgar Metodi Ananiev i Ukrainiec z greckim paszportem Jewgienij Gorczaniuk oraz portorykański rozgrywający Edgardo Goas. Pojawiają się także sygnały, że z klubem może pożegnać się także środkowy Mateusz Sacharewicz.

Z naszych ustaleń wynika, że ważne kontrakty z klubem ma piątka zawodników. Wśród nich są obaj atakujący Bartosz Filipiak i Paweł Gryc, środkowy Michał Szalacha, libero Adam Kowalski oraz przyjmujący Jakub Rohnka, którego niedawno panel dyscyplinarny POLADA zawiesił na trzy miesiące za to, że w jego organizmie wykryto zabronioną substancję – metyloheksanaminę.


Powiązane treści