Bydgoszcz
8C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 8 • L 7
8C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
11C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaLudzie nauki, lekarze, politycy. Zawiązał się lokalny komitet poparcia Andrzeja Dudy [ZDJĘCIA]
25.06.2020 | 18:56

Ludzie nauki, lekarze, politycy. Zawiązał się lokalny komitet poparcia Andrzeja Dudy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Komitet honorowy poparcia kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich ukształtował się w czwartek w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

W czwartkowe (25 czerwca) popołudnie poinformowano o zawiązaniu się komitetu honorowego poparcia dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

Skład komitetu honorowego zaprezentowano podczas konferencji prasowej, która odbyła się przed siedzibą bydgoskiego PiS. – Od dłuższego czasu trwają już podobne ceremonie w poszczególnych powiatach – nie ukrywał poseł Tomasz Latos.

Pod kandydaturą ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy podpisali się m.in. rektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy prof. Helena Czakowska, szef bydgoskich struktur PiS Tomasz Rega, były miejski radny i pisarz Stefan Pastuszewski, poeta Wojciech Banach, malarz Jacek Soliński czy dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy Grzegorz Smytry. Podpisy pod deklaracją złożyli także politycy bydgoskiego PiS: posłowie Tomasz Latos, Bartosz Kownacki i Piotr Król, a także minister w Kancelarii Premiera Jarosław Wenderlich, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

– Wszyscy jesteśmy pod wielkim wrażeniem wizyty pana prezydenta w Stanach Zjednoczonych, która zakończyła się dzisiaj nad ranem – mówił prof. UKW Piotr Kostyło, który także złożył swój podpis. – Chcielibyśmy widzieć Polskę jako kraj bezpieczny, dostatni. Z naszego historycznego doświadczenia wiemy, że nie zawsze tak było – dodawał. W jego ocenie, bliskie relacje polsko-amerykańskie dają nadzieję na to, że będziemy żyli w kraju, który będzie się coraz bardziej rozwijał.

Jutro, lokalni politycy PiS podsumują cały okres kampanii wyborczej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jfk
jfk
8 miesięcy temu

Przecież to widać że tworzą to fanatycy kółka mocherowo-rydzykowego.

jerzy
jerzy
7 miesięcy temu

Same pisowskie pieszczochy

Powiązane treści