Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Łukasz Krupa nowym zastępcą prezydenta Bydgoszczy

Dodano: 04.01.2024 | 11:55

Na zdjęciu: Łukasz Krupa pracuje w ratuszu już od kilku lat. Teraz będzie zastępcą prezydenta miasta.

Fot. Robert Sawicki/Urząd Miasta Bydgoszczy

Dotychczasowy dyrektor wydziału promocji urzędu miasta Łukasz Krupa zastąpił Michała Sztybla na stanowisku zastępcy prezydenta Bydgoszczy.

Po nominacji Michała Sztybla na stanowisko wojewody kujawsko-pomorskiego stało się jasne, że Rafał Bruski będzie musiał powołać nowego zastępcę prezydenta. 4 stycznia potwierdziły się spekulacje, że zostanie nim dotychczasowy dyrektor miejskiego wydziału promocji. Jak poinformował urząd miasta, funkcję zastępcy Rafała Bruskiego objął Łukasz Krupa.

Łukasz Krupa jest bydgoszczaninem, absolwentem VII Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Kusocińskiego oraz Zarządzania i marketingu na Wydziale Budownictwa Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (obecnie PBŚ) oraz Ekonomii na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończył również podyplomowe studia z zakresu rachunkowości na Uniwersytecie Wrocławskim i studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. W latach 2011-2015 był posłem na Sejm z ramienia Twojego Ruchu.

Od 2017 roku Krupa jest też dyrektorem Biura Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. W 2018 roku został wybrany na radnego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego i objął funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku. W kwietniu skończy 43 lata. Żonaty, ma 2 córki.

Łukasz Krupa będzie nadzorował Wydział Funduszy Europejskich, Wydział Zamówień Publicznych, Biuro Komunikacji Społecznej, Biuro Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą i Bydgoskie Centrum Informacji. Pozostałe wydziały podległe dotychczas Sztyblowi (m.in. inwestycji czy biuro gospodarki odpadami) będą do końca kadencji nadzorowane bezpośrednio przez Rafała Bruskiego. Krupa będzie też nadzorował Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny i Port Lotniczy Bydgoszcz S.A.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
3 miesięcy temu

Dzień dobry. Skoro będzie nadzorował Port Lotniczy Bydgoszcz, to nich dopyta, dlaczego letni rozkład od Ryanaira (połączenia od kwietnia 2024) cały czas nie są wbite w system. Wszystkie pozostałe lotniska w Polsce mają już letni rozkład wbity do systemu od kilku miesięcy.

Powodzenia w nowej roli.