Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 6 • L 3
15C
Nd
10C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaŁukasz Niedźwiecki zmienia rolę. Trafi do MZK
26.11.2015 | 15:23

Łukasz Niedźwiecki zmienia rolę. Trafi do MZK

Informację o odwołaniu wiceprezydenta podano na czwartkowej konferencji prasowej.

Na zdjęciu: Łukasz Niedźwiecki (z lewej) nie będzie już wiceprezydentem miasta.

Fot. ST

Łukasz Niedźwiecki nie będzie już wiceprezydentem Bydgoszczy. Ma za to zostać powołany na stanowisko prezesa Miejskich Zakładów Komunikacyjnych.

Niedźwiecki został wiceprezydent w październiku 2012 roku, a wcześniej, przez półtora roku, był prezesem Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. W ratuszu najpierw odpowiadał za transport, a następnie za fundusze unijne. O jego odejściu mówiło się krótko po październikowych wyborach parlamentarnych.

Bezpośredni wpływ na zmianę roli NiedźwieCkiego miała dymisja Pawła Czyrnego, dotychczasowego prezesa MZK. – Prezydent Niedźwiedzki podszedł do mnie i spytał, czy dam mu szansę sprawdzić się w innym miejscu – mówił na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski, który przyznał, że miejską spółkę czekają w najbliższym czasie istotne wyzwania. – Jest negocjowana umowa operatorska z Tramwajem Fordon. Chciałbym także, aby miejskie spółki były konkurencyjne dla innych – mówił Bruski.

Zdaniem Niedźwieckiego, doświadczenie zebrane w czasie nadzorowania ZDMiKP powinno mu pomóc w nowej roli. Nazwisko jego następcy w ratuszu poznamy w grudniu. Do tego czasu dotychczasowy wiceprezydent będzie do dyspozycji Bruskiego, który zapewniał, że skorzysta z wiedzy Niedźwieckiego w tematach inwestycyjnych.


Powiązane treści