Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h SSW
H 6 • L 3
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleLuksemburski łącznik. Nietypowa akcja bydgoskich policjantów
policja bydgoszcz nowe radiowozy KWP BYDGOSZCZ (3)
28.07.2020 | 10:43

Luksemburski łącznik. Nietypowa akcja bydgoskich policjantów

Na zdjęciu: Sprawne działanie bydgoskich policjantów pozwoliło uratować życie mężyczyzny.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Bydgoszczy interweniowali w… Luksemburgu. Poinformowali tamtejszych funkcjonariuszy o niebezpieczeństwie, w którym znalazł się polski kierowca.

W ubiegłym tygodniu dyżurni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy otrzymali wieczorem dramatyczny telefon. Dzwoniąca kobieta poinformowała, że jej mąż będący kierowcą zawodowym zadzwonił do niej i zdołał przekazać, że  prawdopodobnie ma zawał serca. Niestety połączenie zostało przerwane, a ponowne próby jego nawiązanie okazały się bezskuteczne. Wówczas kobieta zadzwoniła do dyżurnych policji.

– Policjanci nawiązali kontakt z firmą, w której jeździł kierowca. Tam uzyskali nr rejestracyjny samochodu oraz dane z GPS-u o położeniu ciężarówki. Okazało się, że auto znajduje się na terenie Luksemburga. Od razu za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji powiadomiono o sprawie służby w Luksemburgu – mł. insp. Monika Chlebicz.

Jak później przekazano policjantom, kierowca został znaleziony przez służby ratownicze i trafił pod opiekę lekarzy. Jego stan był stabilny, był po zabiegu. Te dobre informacje natychmiast przekazano żonie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści