Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Luksemburski łącznik. Nietypowa akcja bydgoskich policjantów

Dodano: 28.07.2020 | 10:43

Na zdjęciu: Sprawne działanie bydgoskich policjantów pozwoliło uratować życie mężyczyzny.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Bydgoszczy interweniowali w… Luksemburgu. Poinformowali tamtejszych funkcjonariuszy o niebezpieczeństwie, w którym znalazł się polski kierowca.

W ubiegłym tygodniu dyżurni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy otrzymali wieczorem dramatyczny telefon. Dzwoniąca kobieta poinformowała, że jej mąż będący kierowcą zawodowym zadzwonił do niej i zdołał przekazać, że  prawdopodobnie ma zawał serca. Niestety połączenie zostało przerwane, a ponowne próby jego nawiązanie okazały się bezskuteczne. Wówczas kobieta zadzwoniła do dyżurnych policji.

– Policjanci nawiązali kontakt z firmą, w której jeździł kierowca. Tam uzyskali nr rejestracyjny samochodu oraz dane z GPS-u o położeniu ciężarówki. Okazało się, że auto znajduje się na terenie Luksemburga. Od razu za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji powiadomiono o sprawie służby w Luksemburgu – mł. insp. Monika Chlebicz.

Jak później przekazano policjantom, kierowca został znaleziony przez służby ratownicze i trafił pod opiekę lekarzy. Jego stan był stabilny, był po zabiegu. Te dobre informacje natychmiast przekazano żonie.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments