Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Maj w Pałacu Młodzieży. Szkoła magicznych zwierząt, czerwone niebo i przegląd piosenek aktorskich

Dodano: 26.04.2024 | 12:19

Na zdjęciu: Maj w Pałacu Młodzieży zapowiada się bardzo ciekawie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kolejny miesiąc w Pałacu Młodzieży zapowiada się bardzo różnorodnie. Przygotowane zostały atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wśród nich przegląd piosenek aktorskich, seansy filmowe i warsztaty z psychologiem.

Oprócz comiesięcznych spotkań filmowych połączonych z dyskusją, w tym miesiącu w Pałacu Młodzieży odbędzie się 24. Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej, który corocznie cieszy się popularnością wśród młodych osób mogących zaprezentować swój talent szerokiej publiczności. Wśród atrakcji pojawią się też tematyczne spotkanie dla dzieci jak np. seanse filmów animowanych.

08.05.2024, godz. 10:00

I Przegląd Taneczny dla przedszkolaków z okazji Dnia Tańca „Tup Tup”.

Wydarzenie kierowane jest do przedszkolaków, które będą mogły wziąć udział w I Przeglądzie Tanecznym dla Przedszkolaków „Tup Tup”. Wydarzenie ma na celu promowanie pasji do tańca, stanowiącej doskonałą formę aktywnego wypoczynku. Termin zgłoszeń: 24 kwietnia 2024 r. Kontakt e-mail: e.andrysiak@palac.bydgoszcz.pl.

09.05.2024, godz. 9:00

Seans filmu dla klas I-III: Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka, reż. Sven Unterwaldt. Bilet: 8 zł.

Akcja filmu rozgrywa się w niezwykłej szkole. Z okazji zbliżającej się 250. rocznicy jej założenia uczniowie chcą przygotować spektakl opowiadający historię jej powstania. Jednak ich plany zostają zmącone, ponieważ w szkole dzieją się niepokojące wydarzenia. Uczniowie muszą współpracować z magicznymi zwierzętami, aby rozwikłać tajemnicę dziur pojawiających się na terenie szkoły. Obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. +48 607 611 242.

11.05.2024, godz. 10:00

Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie

„Komunikacja rodzic-dziecko: Techniki komunikacji, które pomagają budować zaufanie i zrozumienie między rodzicami a dzieckiem” to temat warsztatów wsparcia psychologicznego dla rodziców zdolnych uczniów. Przeprowadzone zostaną pod okiem pani psycholog Grety Haraś, która na co dzień pracuje w Pałacu Młodzieży oraz w Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego. Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców w procesie wychowawczym.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia należy kierować do koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” – Małgorzaty Maćkowiak, e-mail: malgorzata.mackowiak@palac.bydgoszcz.pl lub telefonicznie 52 321 00 81. Zapisy trwają do 9 maja 2024.

12.05.2024, godz. 11:00

24. Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej – przesłuchania konkursowe

Pałac Młodzieży organizuje dwudziestą czwartą odsłonę Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, a przedsięwzięcie uzyskało tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej. Na scenie podczas konkursu zaprezentuje się około dwudziestu uczestników z Katowic, Wrocławia, Gniezna, Białegostoku, Poznania, Torunia, Warszawy i Bydgoszczy. Będą rywalizować o nagrodę Grand Prix Festiwalu. Ocenieni zostaną przez Jury w składzie: Jacek Wójcicki – aktor, śpiewak, konferansjer; Darina Gapicz – solistka Opery Nova w Bydgoszczy, a zarazem laureatka Grand Prix siódmej edycji Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej, który odbył się w 2006 roku; Piotr Dąbrowski – pianista, akompaniator, aranżer, dyrygent, band leader Jazz Big Band`75 oraz Robert Robaszkiewicz – muzyk, instrumentalista, aranżer, instruktor zespołów wokalno-instrumentalnych.

12.05.2024, godz. 19:00

24. Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej – koncert galowy

Tego samego dnia odbędzie się wieki finał podczas, którego ogłoszony zostanie werdykt konkursu oraz zostaną wręczone nagrody. Pojawi się też gwiazda specjalna – w tym roku swój recital zaprezentuje przewodniczący Jury Festiwalu – Jacek Wójcicki.

Bilety na koncert galowy dostępne będą w sekretariacie i portierni Pałacu Młodzieży od 3 kwietnia 2024 w godzinach od 8:00 do 19:00. Ich koszt to 20 zł.

13.05.2024 godz. 10:30 i 12:00

Zabawowy Klub Filmowy Malucha – spotkania dla przedszkoli

Podczas planowanych spotkań dzieci zobaczą kultowe polskie animacje wśród nich: Reksio, Bolek i Lolek, Miś Kudłatek, Pampalini, Przygody Myszki. Po każdym seansie odbędzie się rozmowa z dziećmi na tematy związane z danym filmem. Realizowane będą też zabawy ruchowe połączone z animacjami muzycznymi. Obowiązują wcześniejsze zapisy grup.


W Pałacu Młodzieży odbędą się też seanse filmowe w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Niespodzianka”. Na maj przygotowanych zostało kilka refleksyjnych propozycji.

9 maja 2024, godz. 19:15

Perfect Days, reż. Wim Wenders, Niemcy, Japonia 2023, 123 min.

Film opowiada historię Hirayamy (Kōji Yakusho) nieco zamkniętego w sobie i małomównego mieszkańca Tokio. Jego codzienna rutyna dnia pełna jest rytuałów, które towarzyszą mu w niemal każdej czynności. Angażuje się w nie z całkowitym oddaniem i szacunkiem. Tak też wykonuje swoją pracę, jaką jest sprzątanie toalet. Obraz uświetniają utwory w wykonaniu The Velvet Underground, Lou Reeda, Patti Smith i Niny Simone, zestawione dźwięki tokijskiej ulicy, tworzą niepowtarzalny klimat.

16 maja 2024, godz. 19:15

Civil War, reż. Alex Garland, USA, Wielka Brytania 2024, 109 min.

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w Stanach Zjednoczonych. Panuje tam czas wojny domowej, podczas której fotograf wojenna Lee (Kirsten Dunst) oraz dwójka dziennikarzy z jej redakcji próbują dostać się do Waszyngtonu będącego epicentrum wydarzeń. Chcą przeprowadzić wywiad z prezydentem, zanim rebelianci zdobędą stolicę. Film równym stopniu jest połaczeniem obrazu wojennego jak i kina drogi. Przedstawia alternatywną rzeczywistość stanowiącą ostrzeżenie i przestrogę dla świata realnego .

23 maja 2024, godz. 19:15

Czerwone niebo (Roter Himmel), reż. Christian Petzold, Niemcy 2023, 103 min.

Dwaj przyjaciele Leon i Felix postanawiają spędzić lato w położonym w lesie nad Bałtykiem domku wakacyjnym. Podczas wyjazdu mężczyźni poszukują inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio. Dodatkowo Leon przechodzi kryzys twórczy, a jego stres potęguje zapowiedź odwiedzin wydawcy. Dobrze zapowiadający się czas relaksu i odpoczynku od miasta zostaje zmącony, gdy przyjaciele dowiadują się, że nie będą tam sami. Okazuje się, że jeden z pokoi zajmują młoda dziewczyna imieniem Nadja i jej przyjaciel Devid. Czwórka bohaterów jest na siebie skazana, a wzajemne relacje między nimi ulegają ciągłym zmianom. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, w chwili, gdy w okolicy wybucha seria groźnych pożarów lasu.

Bilety i karnety można zakupić bezpośrednio przed seansami w portierni Pałacu Młodzieży (ul. Jagiellońska 27) w cenie:

BILET: 11 ZŁ
BILET ULGOWY: 8 ZŁ.
KARNET: 25 ZŁ
KARNET ULGOWY: 20 ZŁ

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments