Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mają 100 tysięcy, ale nadal zbierają. Ostatni dzień na poparcie Uniwersytetu Medycznego

Dodano: 31.12.2015 | 05:54

Ostatni dzień roku to też ostatni dzień na dostarczenie list z podpisami poparcia dla Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Budynek Collegium Medicum UMK przy ul. Świętojańskiej.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

31 grudnia to ostatni dzień na dostarczenie list poparcia dla powstania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Organizatorzy akcji ogłosili, że zebrali już około 100 tysięcy podpisów, lecz tłumaczą, że nadal warto wyrazić swoje poparcie.

W środę rano komitet obywatelski ogłosił, że zebrał już około 100 tysięcy podpisów i jednocześnie namawiał do dalszego zaangażowania w akcję. Dodatkowe głosy wsparcia mogą bowiem okazać się kluczowe, gdy niektóre dane na dostarczonych wcześniej listach będą nieczytelne lub nieprawidłowe.

Listy poparcia i podpisy można składać w punktach współpracujących z komitetem, które są wymienione na stronie internetowej www.umed.bydgoszcz.pl oraz na profilu uniwersytetu na facebooku. W czwartek jeden z głównych inicjatorów akcji, poseł Zbigniew Pawłowicz, będzie na terenie Bydgoszczy zbierał wypełnione listy.

Po Nowym Roku podpisy zostaną zweryfikowane. 4 stycznia odbędzie się spotkanie podsumowujące, na którym zostaną przedstawione wyniki akcji. Projekt ustawy wraz z głosami poparcia musi zostać złożony w sejmie do 6 stycznia.

Mają 100 tysięcy, ale nadal zbierają. Ostatni dzień na poparcie Uniwersytetu Medycznego