Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mają spore sukcesy w speedrowerze. Zbierają na wyjazd do Australii

Dodano: 01.08.2023 | 14:19

Na zdjęciu: Zbiórka została założona w imieniu całego klubu Autojazda Mustang Żołędowo, aby wspomóc zawodników w dążeniu do spełnienia marzeń

Fot. Mustang Żołędowo

Radosław Morawiak i Zuzanna Klett to młodzi i utalentowani zawodnicy Mustanga Żołędowo. Ich marzeniem jest wyjazd na Speedrowerowe Mistrzostwa Świata w Australii. Na ten cel zbierane są środki.

Zuzanna Klett to 16-latka aktualna druga wicemistrzyni świata w speedrowerze kobiet U16. Jest też drużynową wicemistrzynią świata kobiet i czterokrotną mistrzynią Polski. Ostatnio w wywiadzie przyznała nam, że pierwszy tor znajdował się niedaleko jej domu, dzięki czemu miała okazje wiele razy oglądać zawody. – Zaciekawił mnie ten sport i ze względu na to, że moi koledzy także jeździli postanowiłam spróbować – mówi Zuzia Klett. – Uważam, że ta próba była bardzo trafna. Każdy sukces zdobyty przeze mnie indywidualnie, czy też razem z drużyną jest dla mnie wielkim powodem do dumy. Myślę jednak, że najbardziej dumna jestem z trzeciego miejsca na indywidualnych Mistrzostwach Świata Dziewcząt, które zdobyłam w wieku zaledwie 12 lat. Dodatkowym powodem do dumy w tym osiągnięciu jest to, że udało mi się zdobyć medal po niecałym roku trenowania.

Radosław Morawiak to natomiast 20-latek, aktualny mistrz świata do lat 16, drużynowy wicemistrz świata U18, parowy wicemistrz świata U18, aktualny wicemistrz Polski U23.

Mistrzostwa Świata odbędą się w tym roku w dniach 17 listopada – 3 grudnia. Wylot do Australii to koszt około 20 tys. zł na osobę. Na koszty składają się ceny biletów wraz z bagażem jakim jest rower, ubezpieczenie, pobyt czyli noclegi, dojazdy na obiekty jak i wyżywienie. Aby uzbierać taką kwotę uruchomiona została zbiórka w serwisie zrzutka.pl. Zbiórka została założona w imieniu całego klubu Autojazda Mustang Żołędowo, aby wspomóc zawodników w dążeniu do spełnienia marzeń.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments