Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Majowe laury tancerek z Pałacu Młodzieży

Dodano: 25.05.2023 | 09:40

Na zdjęciu: Pałac Młodzieży poinformował o kolejnych sukcesach bydgoskich tancerek.

Fot. Pałac Młodzieży

Druga połowa maja to czas wielu ważnych ogólnopolskich tanecznych konkursów, a dla Pałacu Młodzieży to czas wspaniałych osiągnięć zespołów prowadzonych przez panie Annę Bebenow, Beatę Rewolińską i Enię Rożankowską.

A jak Amulet i Amulecik

W sobotę, 20 maja tancerki z zespołów Amulet i Amulecik prowadzonych przez panią Annę Bebenow wzięły udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego SOLO DUET 2023 w Bydgoszczy. Tancerki z zespołów Amulet i Amulecik zdobyły aż 5 nagród na podium:

– 1. miejsce Zespół Tańca Współczesnego Amulet w kategorii Modern Formacje (choreografia Katarzyna Kubalska),
– 2. miejsce Zespół Tańca Współczesnego Amulet w kategorii Modern Mini Formacje (choreografia Anna Bebenow),
– 2. miejsce Zespół Taneczny Amulecik w kategorii Inne formy tańca Formacje (choreografia Anna Bebenow),
– 1. miejsce Kornelia Czerwińska – solo Acro (choreografia własna),
– 3. miejsce Evelina Levytska – solo Acro (choreografia własna).

Patronat nad tą dwudniową imprezą objął Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, a wzięli w niej udział tancerze z całej Polski.

B jak BRAX

Zespół Tańca Współczesnego BRAX pod kierunkiem pani Beaty Rewolińskiej wywalczył czwartą w tym roku szkolnym nagrodę Grand Prix. W sobotę, 20 maja wziął on udział w IV Konfrontacjach Tańca Współczesnego im. Izabelli Szafrańskiej w Gorzowie. Tancerki z Pałacu zaprezentowały choreografię J. Buczynskiej „Żywioł”.

Świetne wykonanie tej jakże oryginalnej choreografii spodobało się jurorom, organizatorom i – co szczególnie ważne! – publiczności. Tancerki powróciły z trzema najwyższymi możliwymi nagrodami otrzymując Grand Prix, nagrodę specjalną organizatora oraz nagrodę publiczności. Piękne słowa jurorów i organizatorów skierowane do dziewcząt i ich instruktorki po ogłoszeniu werdyktu zawsze pozostaną w ich pamięci – podkreśla Pałac Młodzieży.

D jak DMT

Sobota na V Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych „Moc Tańca” była bardzo udanym dniem dla Zespołu Tańca Współczesnego DMT pod kierunkiem pani Enii Rożankowskiej. Zespół wywalczył następujące laury i wyróżnienia:

– DMT formacja – 1. miejsce,
– DMT mini formacja – 2. miejsce,
– Zosia Płoszyńska solo – 4. miejsce.

Pałac Młodzieży to świetne miejsce dla tych, którzy pragną rozwijać swój taneczny talent i pasję – podkreślają jego przedstawciele.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Międzynarodowy sukces Zespołu Tańca Współczesnego BRAX z Pałacu Młodzieży

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments