Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 21 • L 17
18C
Sr
18C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaMajówka pod znakiem koncertów w Bydgoszczy. Znani artyści zagrają na Wyspie Młyńskiej
Rafał Bruski, Bisz
19.04.2018 | 14:08

Majówka pod znakiem koncertów w Bydgoszczy. Znani artyści zagrają na Wyspie Młyńskiej

Ratusz przedstawił plany na świętowanie urodzin miasta i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na zdjęciu: Prezydent Rafał Bruski w towarzystwie Bisza zapowiedział urodzinowy koncert na Wyspie Młyńskiej

Fot. ST

Dwa dni koncertów, a także kilkaset wydarzeń odbywających się na przestrzeni całego roku – to plan ratusza na świętowanie urodzin miasta i 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszystko pod hasłem „Dumni z Bydgoszczy –  Dumni z Niepodległej”.

Ratusz zdecydował się połączyć urodziny miasta i setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dwudniowym Koncertem Urodzinowym. 3 maja na Wyspie Młyńskiej zagrają bydgoscy artyści – Bisz z grupą B.O.K, a także Pawbeats z zaproszonymi przez niego gośćmi. – Myślę, że warto przyjść i zobaczyć, co robią bydgoscy muzycy, bo ten lokalny patriotyzm jest bliski każdemu z nas – zapowiada raper. Dzień później na scenę wyjdą Żuki oraz Enej i Grubson. Te atrakcje zaplanowano na wieczór. Wcześniej, w godzinach 10:00-16:00, działać będzie strefa dla dzieci ze ścianą wspinaczkową, grami zręcznościowymi, konkursami i ekologicznym kącikiem kulinarnym, w którym najmłodsi będą mogli przygotować zdrowe sałatki i koktajle pod okiem profesjonalnych kucharzy.


CZYTAJ TAKŻE – BISZ: WIDZĘ W BYDGOSZCZY AUTENTYCZNOŚĆ [WYWIAD DLA STUDIA METROPOLIA]


Projekt „Dumni z Bydgoszczy – Dumni z Niepodległej” nie ogranicza się jedynie do majowego weekendu. – Chcemy, aby kilka miesięcy wypełnionych było wydarzeniami – mówi prezydent Rafał Bruski. Łącznie przygotowano około 500 inicjatyw, wśród których jest m.in. cykl filmów video pod nazwą „Bohaterowie Bydgoszczy”. Pierwszy odcinek, poświęcony Marianowi Rejewskiemu, został już wyemitowany na Facebooku i ma ok. 50 tysięcy wyświetleń. – Te filmy nie są nakierowane tylko na wewnętrzną promocję, ale też na zewnętrzną. Chociażby w ten sposób, że na portalu Facebook ustawiamy promocję tak, aby widzieli je mieszkańcy z całej Polski – tłumaczy dyrektor biura komunikacji społecznej Michał Sztybel, który zachęca mieszkańców do przedstawiania swoich pomysłów na kolejne filmy. – Formuła  jest otwarta – zapewnia.

W maju rozpocznie się konkurs wiedzy o Polsce i Bydgoszczy. Pytania będą publikowane w każdy weekend miesiąca, a do wygrania będą płyty wspominanych bydgoskich artystów – Bisza i Pawbeatsa. W ramach projektu zaplanowano też m.in.: Europejską Noc Muzeów (19/20 maja, motywem przewodnim Bydgoszcz i jej historia), koncert „Paderewski na 100-lecie Niepodległości” w ramach Rzeki Muzyki (5 sierpnia) czy Bydgoski Bieg Niepodległości (11 listopada). Na liście wydarzeń znajdują się nie tylko imprezy organizowane przez miasto, ale też te współorganizowane z partnerami jak Bieg i marsz „Dla Biało-Czerwonej” oraz XII Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości, za które odpowiada stowarzyszenie Rowerowa Brzoza, a także Święto  Starego Fordonu (stowarzyszenie miłośników tej dzielnicy) oraz Obywatelskie Obchody Święta Niepodległości (ByLOT). Wiele wydarzeń przygotują też szkoły i jednostki oświatowe.

3 maja (czwartek)
18:30 – otwarcie bram
19:00 – koncert Bisz B.O.K
21:00 – koncert Pawbeatsa
23:00 – zakończenie imprezy

4 maja (piątek)
17:30 – otwarcie bram
18:00 – koncert zespołu „Żuki”
20:00 – koncert zespołu „Enej”
22:00 – koncert Grubsona
00:00 – koniec imprezy


Powiązane treści