Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesMakrum organizuje konferencję. Razem z UTP i AGH
09.03.2016 | 10:05

Makrum organizuje konferencję. Razem z UTP i AGH

Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 marca.

Na zdjęciu: Jednym z organizatorów konferencji jest spółka MAKRUM wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Immobile.

Fot. immobile.com.pl

Spółka MAKRUM, UTP i AGH organizują wspólnie ogólnopolską konferencję naukową. W dniach 9-10 marca w Bydgoszczy przedstawiciele najważniejszych polskich firm z sektora wydobywczego wraz z naukowcami będą rozmawiać o rozwoju rynku kruszyw i przemysłu maszyn kruszących w Polsce.

MAKRUM Project Management to bydgoska spółka należąca do giełdowej Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A.  Spółka jest jednym z liderów w branży przemysłu ciężkiego, produkując maszyny krusząco-mielące, młyny, suszarnie, jak i świadcząc usługi serwisowe dla firm z branży wydobywczej. W ciągu swej działalności MAKRUM wyprodukował i sprzedał ponad 30 tysięcy maszyn i urządzeń.

To już druga konferencja naukowa organizowana przez MAKRUM Project Management. Poprzednia, zorganizowana ponad rok temu, zainicjowała dyskusję nt. przyszłości górnictwa odkrywkowego w Polsce. Tym razem do Bydgoszczy przyjadą przedstawiciele najważniejszych polskich firm z sektora wydobywczego, by wraz z naukowcami z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej i bydgoskiego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego dyskutować nt. przyszłości branży górniczej. – Tego typu spotkania są okazją do swobodnej wymiany myśli i dyskusji przedstawicieli świata praktyki i teorii, na tym styku rodzą się najciekawsze idee i innowacje. Podczas konferencji prezentować będziemy również naszą linię urządzeń krusząco-mielących, jak i najnowszy produkt – granulator asfaltu, dedykowany dla branży budownictwa drogowego – mówi Piotr Szczeblewski, prezes MAKRUM Project Management.

Współorganizatorem Konferencji jest Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa, która w Bydgoszczy reprezentowana będzie przez grupę naukowców pod przewodnictwem dra Tomasza Gawędy. Bydgoską uczelnię reprezentować będą naukowcy z wydziału inżynierii mechanicznej. Patronat medialny nad konferencją objął największy magazyn branży wydobywczej „Kruszywa”.

Więcej informacji i program konferencji można znaleźć na stronie internetowej spółki.


Powiązane treści