[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa kawiarnia na Wyspie Młyńskiej już otwarta!

Dodano: 26.05.2022 | 14:04

Na zdjęciu: Mały Domek został otwarty w czwartek.

Fot. Młyny Rothera

W Młynach Rothera oficjalnie otwiera się pierwszy lokal gastronomiczny. To Mały Domek, czyli kawiarnia i lodziarnia zlokalizowana tuż przy rzece. 

Lokal mieści się w budynku dawnych łazienek przy ulicy Mennica 10. Obiekt powstał w 1908 roku. W przeciwieństwie do dawnej kotłowni, która została współcześnie odbudowana na tarasie, ten zabytek przetrwał do naszych czasów. Jest on wzniesiony w konstrukcji szachulcowej, z cegieł i drewna sosnowego.

Od czwartku w budynku funkcjonuje lokal gastronomiczny Mały Domek. Prowadzi go wraz z rodziną doskonale znany w Bydgoszczy szef kuchni Marcin Szukaj, odpowiedzialny również za takie projekty jak Kuchnia by Marcin Szukaj i Bulwar Bistro.

Mały Domek w Bydgoszczy. Co oferuje?

W Małym Domku skosztować można klasycznych włoskich lodów w nowym wydaniu. – Trzy rodzaje lodów, śmietankowe, czekoladowe i mieszane, będziemy podawać z naszymi autorskimi dodatkami, między innymi sosami własnego wyrobu z malin i truskawek, polewą z pasty pistacjowej i prażonymi pistacjami. – mówi Marcin Szukaj.

– Miłośników słodyczy na pewno zachwyci wersja maczana w gorącej belgijskiej czekoladzie. Do tego kawa z ekspresu, który sprowadziliśmy z Włoch. Zapraszamy na chwilę przyjemności na naszych leżakach, z widokiem na Brdę i oczywiście Młyny – dodaje Szukaj.

Wkrótce Młyny Rothera mają poinformować o planach na kolejne lokale gastronomiczne.

Nowa kawiarnia na Wyspie Młyńskiej już otwarta!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

Dlaczego piszecie, że w Młynach Rothera? To jest osobny budynek, ze swoją historią. Nie mieści się w Młynach, ma własną, o kilkanaście metrów dalej lokalizację…