Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 8km/h NNE
H 4 • L 3
4C
Pon
4C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMamy medal! Zawodniczka Lotto-Bydgostii z brązem!
lotto bydgostia
11.08.2016 | 15:40

Mamy medal! Zawodniczka Lotto-Bydgostii z brązem!

Monika Ciaciuch z brązowym medalem igrzysk olimpijskich!

Na zdjęciu: Siedziba klubu Lotto-Bydgostia

Fot. Pit1233/wikipedia (wolna licencja)

Monika Ciaciuch (LOTTO-Bydgostia), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Joanna Leszczyńska (WTW Warszawa) i Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa) jako czwórka podwójna kobiet zdobyły brązowy medal igrzysk olimpijskich. Blisko krążka byli także mężczyźni.

Polki od początku narzuciły mocne tempo i zbudowały ponad dwie sekundy przewagi. Na ostatnich 500 metrach silniejsze okazały się jednak Niemki i Holenderki, a Biało-Czerwonym przypadł brązowy medal. Jest to drugi krążek naszej reprezentacji w Rio de Janeiro.

Niespełna dwóch sekund zabrakło do medalu czwórce podwójnej mężczyzn (Wiktor Chabel (KS Posnania), Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk), Dariusz Radosz (LOTTO-Bydgostia), Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)), którzy w finale przypłynęli za Niemcami, Australijczykami i Estończykami.

Po doskonałym finiszu do finału A udało się awansować dwójce podwójnej wagi lekkiej mężczyzn. Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) i Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) na ostatnich metrach wyprzedzili włoską osadę i zawalczą w decydującym o medalach wyścigu, który zaplanowano na piątek na godz. 15:44. W finale popłynie też ósemka w składzie Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia), Piotr Juszczak, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski i sternik Daniel Trojanowski (wszyscy CWZS Zawisza Bydgoszcz). Polacy zajęli czwarte miejsce w repasażach i w sobotę o 16:24 popłyną w finale.

Sztuka ta nie udała się startującym wcześniej paniom. W mocno obsadzonym półfinale piąte miejsce zajęły siostry Anna i Maria Wierzbowskie z Lotto-Bydgostii, którym pozostała teraz walka o miejsca 7-12 (piątek, 14:30). Do finału B (piątek, 14:10) trafiła także dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet w składzie Weronika Deresz (WTW Warszawa) – Martyna Mikołajczak (Lotto-Bydgostia), które także zajęły piąte miejsce w półfinale.


Powiązane treści