Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
56% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 8 • L 7
9C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
1C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIManifestacja na Starym Rynku. Już w przyszłą sobotę
manifa_plakat_matprasowe
26.02.2017 | 08:43

Manifestacja na Starym Rynku. Już w przyszłą sobotę

4 marca na Starym Rynku odbędzie się manifestacja.

Na zdjęciu:

Fot. mat. organizatora

W najbliższą sobotę na Starym Rynku odbędzie się manifestacja. Swoje postulaty wygłoszą kobiety.

– „Od 2000 r. na początku marca ulicami polskich miast przechodzą Manify. W tym roku w wielu miejscowościach odbywają się również demonstracje w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet. Cieszymy się, że tak wiele z nas wychodzi z domu, by domagać się normalności” – piszą na stronie wydarzenia na facebooku organizatorzy.

Uczestnicy proszeni są o przynoszenie transparentów wyłącznie z hasłami, bez emblematów partii, organizacji pozarządowych czy grup nieformalnych. – „Domagamy się dostępu do legalnej i bezpiecznej aborcji, bezpłatnej antykoncepcji i powszechnej edukacji seksualnej. Domagamy się odpowiedniej opieki medycznej dla kobiet w ciąży oraz refundacji zabiegu in vitro” – piszą organizatorzy o swoich postulatach.

Pierwsza bydgoska Manifa odbyła się dwa lata temu. Początek tegorocznej zaplanowano na godz. 12 na Starym Rynku. – „Będziemy maszerować przez Starówkę pod hasłem „Przeciw przemocy władzy – Siostrzeństwo naszą siłą!” – czytamy.


Powiązane treści