[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Manifestacja na Starym Rynku w Bydgoszczy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dodano: 10.10.2021 | 20:27

Na zdjęciu: Uczestnicy manifestacji wypełnili połowę Starego Rynku.

Fot. Sebastian Torzewski

W sobotę w całej Polsce odbyły się manifestacje przeciw wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej. W Bydgoszczy środowiska opozycyjne spotkały się na Starym Rynku.

Protest był odpowiedzią na czwartkowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że interpretacja artykułu 1. i 19. Traktatu o UE, którą przedstawia Trybunał Sprawiedliwości UE, jest sprzeczna z konstytucją. Orzeczenie ma być wykorzystywane przez rząd w dyskusjach o wykonywaniu orzeczeń TSUE i ewentualnych karach za ich niewykonywanie, a także w sprawie pieniędzy z funduszu odbudowy. Postępowanie przeprowadzono na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego. O jego umorzenie apelował m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek.

Orzeczenie wywołało reakcję środowisk opozycyjnych. Jak przekonuje Komitet Obrony Demokracji, „szaleńcza polityka ignorancji i agresji PiS oraz wadliwe orzeczenie trybunału przybliżają wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej”. Politycy PiS odpowiadają jednak, że już wcześniej wyższość konstytucji krajowej nad prawem UE ogłoszono m.in. w Niemczech, Francji, Czechach, Hiszpanii czy Włoszech.

Uczestnicy manifestacji wypełnili mniej więcej połowę głównego placu miasta. Przemawiali m.in. wiceprezydent Michał Sztybel, europoseł Radosław Sikorski, dziekan Izby Adwokackiej w Bydgoszczy Michał Bukowiński oraz jeden z bohaterów Bydgoskiego Marca Antoni Tokarczuk. Obecni byli też  posłowie i radni. Wszyscy zgromadzili się wokół rozwiniętej flagi Unii Europejskiej.

Manifestacja na Starym Rynku w Bydgoszczy [ZDJĘCIA, WIDEO]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
10 miesięcy temu

Najgorsze ze w tvpis wmawiają ciemnemu ludowi ze w innych krajach ma pierwszeństwo konstytucją danego kraju a tylko nas czepia się niedobra Unia. To są po prostu klamstwa takie jak kłamstwo przytoczone w tym artykule posła Króla….ale szalejąca inflacja odgoni juz niedługo niewyksztalconych od głosowania na pis…niestety to co nakradli w czasie swoich rzadow pis i przyjaciele bedzie juz ich….

Ziom
Ziom
10 miesięcy temu

Zdrajcy narodu polskiego w akcji… komusza unijna Targowica…

Slick
10 miesięcy temu

Targowica w akcji. Zawsze pełzają przed kimś. Kiedyś przed Moskwą dzisiaj przed Brukselą. A do niedouczonego Sebastiana : Tak, 8 trybunałów konstytucyjnych orzekło wyższość prawa krajowego nad unijnym. Niemiecki i francuski także.

Sebastian
Sebastian
10 miesięcy temu

Slicku nie kłam. To ci wmówili w tvpis. Posłuchaj profesorów prawa to może Ci jakoś wytłumaczą……ps dla normalnych- wszystkie trybunały każdego kraju- członka UE orzekły wyższość prawa UE nad krajowymi. Jedynie w tvpis i komunikatach rządowego PAP jest inaczej i potem tacy ludzie jak Slick pisza bzdury i klamstwa( pewnie połowa świadomie a połowa nie)

Sebastian
Sebastian
10 miesięcy temu

Mnie najbardziej bulwersuje ze narodowcy którzy kupili sprzęt za państwowe pieniądze z dotacji które dal im rzad pisu- wyzywają w Warszawie żołnierzy Powstania Warszawskiego którzy tez protestują przeciwko wyrokowi mgr przylebskiej która bedac sędzina wydawała najwięcej mylnych wyrokow w sądach w wielkopolsce( chciano ja nawet za to usunąć ponieważ sądy apelacyjne miały problem z jej idiotyczbymi wyrokami)tak czy inaczej to jest dopiero targowica ze narodowcy sponsorowani przez pis wyzywają żołnierzy Powstania…w głowie się to nie mieści i w imieniu Polaków przepraszam Was żołnierze PW o oświadczam że to Wy macie rację i wstydzę się ze sa radacy którzy Was publicznie… Czytaj więcej »

Swiadomy
Swiadomy
10 miesięcy temu

Sprytne ujecia , nie pokazuja rzaczywistej wielkosci demonstracji. Ale mimo to mozna stwietdzic ze targowica ma sie dobrze

Kukasz
Kukasz
10 miesięcy temu

Sama komusza śmietanka na zdjęciach… Łzy lecą po utraconych przywilejach co?