Bydgoszcz
2C
Mżawka
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 3 • L 1
4C
Nd
4C
Pon
6C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMarcin Lewandowski na podium Diamentowej Ligi. Najlepszy bieg w sezonie! [WIDEO]
Marcin Lewandowski, lekkoatletyka - ST
20.08.2017 | 23:29

Marcin Lewandowski na podium Diamentowej Ligi. Najlepszy bieg w sezonie! [WIDEO]

Lewandowski zajął w niedzielę trzecie miejsce.

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski w czwartek pobiegnie w Zurychu.

Fot. ST

Marcin Lewandowski zajął trzecie miejsce w biegu na 800 metrów rozgrywanym podczas mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham. Zawodnik Zawiszy uzyskał też swój najlepszy czas w tym sezonie.

W zawodach, które odbyły się w Anglii najlepszy okazał się Nijel Amos z Botswany, który wpadł na metę z czasem1:44.50 i zanotował czwarte zwycięstwo w tym sezonie Diamentowej Ligi. Drugi był Adam Kszczot, a Lewandowski uzupełnił podium z wynikiem 1:45.33. Dla bydgoskiego biegacza to najlepszy czas w tym sezonie letnim.

Obaj polscy zawodnicy uplasowali się w czołowej ósemce klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi i wystąpią w finałowym mityngu, który odbędzie się 1 września w Brukseli. Zanim to nastąpi, najbardziej prestiżowy cykl zawodów lekkoatletycznych przeniesie się do Zurychu. W czwartek w Szwajcarii Lewandowski wystartuje na 1500 m, a w konkursie skoku o tyczce oglądać będziemy Pawła Wojciechowskiego.


Powiązane treści