Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Maria Wasiak wraca do Warszawy. Bydgoszcz będzie miała nowego wiceprezydenta

Dodano: 31.05.2023 | 13:23

Na zdjęciu: Maria Wasiak była wiceprezydentem Bydgoszczy od 2016 roku.

Fot. Archiwum

Dotychczasowa wiceprezydent Bydgoszczy Maria Wasiak przenosi się do stołecznego ratusza, gdzie od przyszłego miesiąca obejmie stanowisko sekretarza.

O rozstrzygnięciu konkursu na stanowisko sekretarza w warszawskim ratuszu i wyborze Marii Wasiak poinformował dzisiaj (31 maja) podczas konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Bardzo się z tego cieszę. Jest to osoba o niesłychanych kompetencjach – mówił Trzaskowski. Później w odpowiedzi na pytanie jednego z dziennikarzy tłumaczył ten wybór: – Znam kompetencje Marii Wasiak tak z rządu, gdzie zajmowała się infrastrukturą, wielokrotnie współpracowaliśmy w ramach Unii Metropolii Polskich, gdzie była wiceprezydentem Bydgoszczy. Te kompetencje ma bardzo rozległe i to nie tylko w kwestiach infrastruktury, mało jest osób, które mają kompetencje w zarządzaniu ministerstwem, znajomości przepisów europejskich, kontaktów wśród polskich samorządowców. 

Trzaskowski doprecyzował, że najprawdopodobniej pracę w stołecznym ratuszu Maria Wasiak rozpocznie z końcem czerwca, a w konkursie pokonała kilku innych kandydatów.

Wasiak była w przeszłości także m.in. wicewojewodą radomskim, stała na czele zarządu Polskich Kolei Państwowych, a także była ministrem infrastruktury w rządzie premier Ewy Kopacz. W bydgoskim ratuszu, Maria Wasiak pracowała od 2016 roku. Jako wiceprezydent sprawował nadzór na wydziałami: Funduszy Europejskich oraz Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska, a także Miejską Pracownią Urbanistyczną i Zespołem ds. Zarządzania Energią.

Jak przypomina Portal Samorządowy.PL, konkurs na stanowisko sekretarza rozpisano po tym, jak poprzedni sekretarz Włodzimierz Karpiński został zatrzymany i aresztowany po usłyszeniu zarzutów korupcyjnych.

0 0 votes
Article Rating
Maria Wasiak wraca do Warszawy. Bydgoszcz będzie miała nowego wiceprezydenta
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stary dziad
Stary dziad
3 miesięcy temu

Stefan Wasiak : ,, – Moja żona jest z zawodu dyrektorem ”