Bydgoszcz
1C
Śnieg
95% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 2 • L 0
3C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
7C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMarlena Pleśnierowicz: Cieszę się, że zostałam w Pałacu
Pałac zespół - ST (1)
02.08.2016 | 13:51

Marlena Pleśnierowicz: Cieszę się, że zostałam w Pałacu

Rozgrywająca wkrótce wyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski.

Na zdjęciu: Marlena Pleśnierowicz (nr 14) ma za sobą bardzo udany sezon.

Fot. ST/archiwum

W poniedziałek odbył się pierwszy trening siatkarek Pałacu Bydgoszcz. Na zajęciach pojawiła się Marlena Pleśnierowicz, która wkrótce wyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski.

Marlena Pleśnierowicz trafiła do Pałacu przed rokiem z Budowlanych Toruń. Pierwszy sezon w OrlenLidze był dla rozgrywającej na tyle udany, że zaowocował powołaniem do prowadzonej przez Jacka Nawrockiego reprezentacji Polski. – Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia, bo brakuje mi jeszcze doświadczenia. Mogłam trenować i grać z dziewczynami z reprezentacji, trener dał mi szansę występów w turniejach, więc na pewno mam się z czego cieszyć. Zawsze może być lepiej, ale wydaje mi się, że pokazałam się z dobrej strony – mówi 24-latka.

W następny poniedziałek reprezentacja z Pleśnierowicz w składzie uda się na zgrupowanie do Szczyrku, a we wrześniu wystąpi w turniejach eliminacyjnych do mistrzostw Europy. Rozgrywająca liczy, że pracowite lato nie wpłynie negatywnie na jej przygotowanie do sezonu. – Miałam trochę wakacji, więc mam nadzieję, że będzie dobrze i uda się uniknąć kontuzji, bo tego boję się najbardziej – przyznaje siatkarka.

Rozgrywki ligowe rozpoczną się w połowie października. Trener Adam Grabowski przyznaje, że wiążę duże nadzieje z występami Pleśnierowicz. – To będzie inna Marlena niż przed rokiem. Widać to już teraz, po powrocie z reprezentacji – zapewnia szkoleniowiec. 24-latka również liczy na udany sezon. – Mam nadzieję, że przełożę doświadczenia z kadry na występy w Pałacu i nikogo nie zawiodę – mówi.

Jedyna zawodniczka Pałacu w pierwszej reprezentacji przyznaje, że w Bydgoszczy czuje się dobrze i nie zamierza zmieniać klubu. – Dla mnie najważniejsza jest regularna gra, bo tylko tak mogę robić postępy. W Bydgoszczy i w Pałacu czuję się bardzo dobrze, poprzedni rok był rewelacyjny i cieszę się, że tu zostałam – mówi Pleśnierowicz. O co chce zawalczyć wraz z koleżankami w zbliżających się rozgrywkach OrlenLigi? – Naszym celem jest jak najwyższe miejsce, co najmniej ósme – zapowiada.


Powiązane treści