Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mateusz Biskup z LOTTO-Bydgostia z brązowym medalem mistrzostw świata!

Dodano: 09.09.2023 | 20:05

Na zdjęciu: Mateusz Biskup (w białej koszulce) zdobył brązowy medal podczas mistrzostw świata. W Belgradzie startowali też m.in. Mikołaj Burda (z lewej) i Joanna Dittmann.

Fot. archiwum

W Belgradzie odbywają się mistrzostwa świata seniorów w wioślarstwie. Zawodnik LOTTO – Bydgostii Mateusz Biskup zdobył brązowy medal w czwórce podwójnej mężczyzn.

Osadę wraz z Biskupem tworzą Dominik Czaja, Fabian Barański i Mirosław Ziętarski, zaś trenerem jest Aleksander Wojciechowski. Przed rokiem Polacy zdobyli złoty medal. Tym razem nie udało się powtórzyć sukcesu, ale Biało-Czerwoni i tak stanęli na podium. Zwyciężyli Holendrzy, drudzy byli Włosi, a naszym reprezentantom przypadł brąz.

Polacy są w gronie kandydatów do medalu na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Udział w nich formalnie zapewnili sobie właśnie w Belgradzie poprzez sam awans do finału.

W odbywających się w Serbii mistrzostwach wystartowali też inni zawodnicy LOTTO – Bydgostii: Martyna Radosz ukończyła zawody na 8. miejscu w dwójce podwójnej wagi lekkiej kobiet, Joanna Dittmann uplasowała się na 12 miejscu w czwórce kobiet, zaś Mikołaj Burda zajął 13 miejsce w czwórce mężczyzn po zwycięstwie w finale C.

0 0 votes
Article Rating
Mateusz Biskup z LOTTO-Bydgostia z brązowym medalem mistrzostw świata!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments