[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Mateusz Morawiecki przyjedzie do Bydgoszczy. Będzie gościł w zakładach lotniczych

Dodano: 13.11.2022 | 22:44

Na zdjęciu: Premier Mateusz Morawiecki jutro będzie gościł w Bydgoszczy.

Fot. Archiwum

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w poniedziałkowe (14 listopada) przedpołudnie do Bydgoszczy.

O planowanej na jutro wizycie szefa rządu w grodzie nad Brdą poinformowało w dzisiejszym (13.11) komunikacie Centrum Informacyjne Rządu. Jak wynika z komunikatu, premier Morawiecki wizytować będzie w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy.

W WZL nr 2 w Bydgoszczy odbędzie się jutro uroczystość odebrania pierwszego samolotu F-16. – Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. zawarły w lipcu 2022 roku wieloletni kontrakt ze spółką amerykańską AAR Government Services INC w zakresie wsparcia technicznego dla samolotów F-16 należących do Amerykańskich Sił Powietrznych stacjonujących w Europie (United States Air Forces in Europe – USAFE) – przekazuje Anna Sucholas, rzecznik prasowa Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy.

Umowa została zawarta na pięć lat, z opcją jej przedłużenia na kolejny pięcioletni okres, tj. do 2032 roku. Zaplanowana na jutro uroczystość to – jak słyszymy w WZL – początek wieloletniej współpracy pomiędzy stronami umowy. – Spółka przygotowuje się od strony technicznej na przyjęcie kolejnych amerykańskich samolotów F-16 – zapewnia rzecznik WZL nr 2 w Bydgoszczy.

Oprócz Morawieckiego, na uroczystość ma przyjechać jutro także ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

Mateusz Morawiecki przyjedzie do Bydgoszczy. Będzie gościł w zakładach lotniczych
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments