Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaMatka szóstki dzieci walczy z rakiem. UKW organizuje charytatywny koncert
magda sobecka
24.10.2021 | 09:27

Matka szóstki dzieci walczy z rakiem. UKW organizuje charytatywny koncert

Na zdjęciu: Celem koncertu jest wsparcie finansowe dla bydgoszczanki Magdaleny Sobeckiej (absolwentki Instytutu Pedagogiki UKW) walczącej z rakiem oraz jej rodziny - męża Bartłomieja Sobeckiego i sześciorga dzieci: Kazika, Stefana, Rozalki, Heli, Józia i Jeremiego.

Fot. mat. prasowe

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zaprasza na koncert charytatywny na rzecz Magdaleny Sobeckiej – absolwentki uczelni, chorej na raka mamy szóstki dzieci – oraz jej rodziny. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 26 października o godz. 17.30 w auli Copernicanum UKW w Bydgoszczy. Współorganizuje je Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wraz z Fundacją Kreatywnej Edukacji z Bydgoszczy.

Celem koncertu jest wsparcie finansowe dla bydgoszczanki Magdaleny Sobeckiej (absolwentki Instytutu Pedagogiki UKW) walczącej z rakiem oraz jej rodziny – męża Bartłomieja Sobeckiego i sześciorga dzieci: Kazika, Stefana, Rozalki, Heli, Józia i Jeremiego. Magdalena Sobecka pod koniec tegorocznych wakacji po raz kolejny została mamą. Zaraz po tym dowiedziała się, że jest ciężko chora. Nowotwór piersi z przerzutami do wątroby – taką diagnozę usłyszała 33-latka. – Powiedzieć, że nasze życie zostało wywrócone do góry nogami, to jak nic nie powiedzieć – mówi mąż pani Magdy, Bartłomiej Sobecki. Kobieta, z wykształcenia nauczyciel przedszkolny, prowadząca zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych, nie może na razie podjąć pracy. Małżonek we wrześniu 2021 także musiał zrezygnować z pracy jako wychowawca, aby zająć się żoną oraz dziećmi.

Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – którego absolwentką jest Magda – oraz Fundacja Kreatywnej Edukacji organizują wspólnie charytatywne wydarzenie łączące szlachetną energię studentów, absolwentów i wykładowców Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz uczniów, rodziców i nauczycieli związanych z placówkami edukacyjnymi Perpetuum Mobile Fundacji Kreatywnej Edukacji. Koncert został objęty honorowym patronatem rektora UKW, prof. dr. hab. Jacka Woźnego.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 26 października o godz. 17.30 w auli Copernicanum UKW (Kopernika 1). Podczas niego wystąpią m.in.: Własny Port, uczestniczki The Voice of Poland – Adrianna Rychwalska i Veronika Moloshna, Kris Forbot, Triumphal Brass Quintet, uczestnik Szansy na Sukces Wojtek Metlicki, a także soliści warsztatów wokalnych prowadzonych przez Monikę Litwin-Dyngosz czy podopieczni prof. Bernarda Mendlika z Wydziału Edukacji Muzycznej UKW.

Pomocną dłoń do Magdy i Jej Rodziny wyciągnęli także fundatorzy voucherów. Podczas aukcji na miejscu lub na stronie wydarzenia można zdobyć m.in.: vouchery na świąteczną sesję zdjęciową od IKropka, na sesję zdjęciową od Michał Hordowicz Fotografia, na zajęcia edukacyjne dla dzieci od Mungo, do Hello Ciacho czy wydawnictwa przekazane przez UKW. W pomoc włączył się również Młodzieżowy Domu Kultury nr 1 w Bydgoszczy, który wspiera przedsięwzięcie od strony akustycznej.

Zapraszamy rodziny z dziećmi w każdym wieku, przyjaciół, seniorów, włodarzy, społeczność uniwersytecką, społeczność Perpetuum Mobile Fundacji Kreatywnej Edukacji. To wyjątkowy dzień, niech nikogo, kto może pomóc rodzince Magdy, nie zabraknie. Przygotujcie się na dobrą zabawę i wsparcie finansowe naszego wspólnego dzieła! – zachęcają organizatorzy. Koncert odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego.

Zbiórka pieniędzy na wsparcie rodziny: siepomaga.pl/magda-sobecka

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści