Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMazania się spełniają
18.11.2015 | 17:47

Mazania się spełniają

Rysunek Twojego dziecka może zmienić się w zabawkę sprzedawaną w sklepach IKEA.

Na zdjęciu: Screen strony informującej o konkursie.

Fot.

Kto z nas nie marzył o czarodziejskim ołówku przy pomocy którego wszystko to, co narysujemy powstanie też w realnym świecie? Teraz to możliwe! Trwa 2 edycja konkursu Pluszaki dla Edukacji „Mazania się spełniają” organizowanego przez sieć IKEA.

Skierowany jest on do wszystkich dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia i marzą o tym, by „ożywić” narysowaną przez siebie maskotkę. Jest szansa, by tak się stało, lecz potrzebują do tego drobnej pomocy rodziców. Ich opiekunowie powinni wysłać pracę małego twórcy, by mogła ona brać udział w konkursie. Spośród nadesłanych przez Polaków prac zostanie wyłonionych dwudziestu finalistów, którzy otrzymają pluszaki uszyte według ich projektu. Ponadto zwycięskie prace powalczą w międzynarodowym finale, w którym zostanie wybranych 10 rysunków. To właśnie na podstawie tych prac powstanie limitowana edycja maskotek dostępnych w sklepach IKEA na całym świecie.

Oprócz spełniania dziecięcych marzeń, ta akcja ma także inny cel. Konkurs jest częścią kampanii „Pluszaki dla Edukacji”, której przyświeca idea niesienia pomocy dzieciom żyjącym w najbiedniejszych rejonach świata poprzez stworzenie dla nich możliwości zadbania o lepszą przyszłość dla nich oraz ich rodzin. Sprawić to mają m.in. projekty wspierające prawo do zabawy, rozwój oraz edukację tych maluchów. Środki na takie działania zostaną zebrane m.in. ze sprzedaży kolekcji zwycięskich pluszaków.

Zdjęcia rysunków lub ich zeskanowane wersje można dodawać za pośrednictwem strony internetowej IKEA. Każdy może zgłosić tylko jedną pracę. Konkurs trwa do 6 grudnia. Szczegółowe informacje oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej organizatora.


Powiązane treści