Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SE
H 14 • L 12
17C
Wt
13C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMedale na mistrzostwach kraju. Sześć krążków lekkoatletów Zawiszy
lekka atletyka_bieg przez płotki
20.02.2018 | 09:58

Medale na mistrzostwach kraju. Sześć krążków lekkoatletów Zawiszy

Zawodnicy Zawiszy cztery razy stawali na najwyższym stopniu podium.

Na zdjęciu: Halowe lekkoatletyczne mistrzostwa Polski rozegrano w Toruniu.

Fot. Andrzej Wiosna/archiwum

Sześć medali, w tym cztery złote zdobyli lekkoatleci Zawiszy na halowych mistrzostwach kraju, które w miniony weekend odbyły się w Arenie Toruń.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza wyczyn Adrianny Sułek. Podopieczna Wiesława Czapiewskiego w rywalizacji pięcioboju zgromadziła 4385 punktów, co jest nowym rekordem kraju. W ostatniej konkurencji – biegu na 800 metrów najlepsza okazała się inna lekkoatletka Zawiszy – Wiktoria Zezula (2:19.09), zaś Sułek finiszowała druga (2:19.14). Zezula z wynikiem 3861 punktów została sklasyfikowana na czwartym miejscu.

Po złoty medal sięgnął Remigiusz Olszewski, który w finałowym biegu na 60 metrów uzyskał czas 6,69 sek. W rywalizacji tyczkarek triumfowały Kamila Przybyła oraz Agnieszka Kaszuba (KS Gdynia), które pokonały poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4.20 m, a następnie strąciły na 4.30 m. Czwarte złoto dla Zawiszy wywalczył Marcin Lewandowski, triumfując w biegu na dystansie 1500 m. Jego czas z finału to 3:48.05.

Kolejne dwa krążki wywalczyli tyczkarze. Paweł Wojciechowski zajął drugie miejsce (5.72), a Sebastian Chmara junior był trzeci (4.60), wspólnie z Damianem Tomalikiem. Triumfował Piotr Lisek (5.83).

Jednej setnej sekundy zabrakło w finale 60 m przez płotki Dominikowi Bochenkowi, który zajął czwarte miejsce (7.88).

Po srebrny medal w rywalizacji skoku wzwyż sięgnął inowrocławianin Norbert Kobielski. Uzyskał wynik 2.25 m, taki sam jak triumfator Sylwester Bednarek, ale on pokonał poprzeczkę na tej wysokości w pierwszym podejściu.

Trzech jedzie do Birmingham
Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił 25-osobowy skład reprezentacji Polski na halowe mistrzostwa Świata, które zostaną rozegrane w angielskim Birmingham (1-4 marca). W składzie znalazła się trójka lekkoatletów Zawiszy: Remigiusz Olszewski (bieg na 60 m), Paweł Wojciechowski (skok o tyczce) i Marcin Lewandowski (bieg na 1500 m).


Powiązane treści