Medale Prezydenta Bydgoszczy wręczone. Kto został wyróżniony?
Dodano: 24.05.2017 | 12:41Na zdjęciu: Podczas środowej sesji wręczono Medale Prezydenta Bydgoszczy.
Fot. ST
Podczas środowej sesji rady miasta uczczono przypadający na najbliższą sobotę Dzień Samorządu Terytorialnego. Jednym z punktów obrad było wręczenie Medali Prezydenta Bydgoszczy.
Przyznano dziesięć wyróżnień za wkład w rozwój bydgoskiego samorządu – sześć indywidualnych dla działaczy rad osiedli oraz cztery zbiorowe. Nagrodzeni zostali: Anna Żelaśkiewicz (rada osiedla Okole), Tadeusz Chmielewski (rada osiedla Tatrzańskiego), Marzena Tes (rada osiedla Nowy Fordon), Teresa Moszczyńska (rada osiedla Wilczak-Jary), Elżbieta Kossakowska – (rada osiedla Bydgoszcz Wschód – Siernieczek), Medard Jaroch (rada osiedla Piaski), Społeczna rada ds. Estetyki, Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego oraz stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna.
W czasie sesji wystąpił także prof. Jerzy Stępień, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i współtwórca ustawy o samorządzie gminnym, a radni przyjęli stanowisko ws. Karty Samorządności.
- Abramczyk Polonia rozbiła Innpro ROW Rybnik. Zapis relacji na żywo - 21 czerwca 2026
- Po meczu z Rybnikiem farbowali włosy. Wspominamy mecz Polonii Bydgoszcz sprzed ponad 20 lat - 21 czerwca 2026
- Hel, Kołobrzeg i Bory Tucholskie. Wracają wakacyjne pociągi - 19 czerwca 2026















