Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 5 • L 4
4C
Sr
2C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
7C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaNakłoSportMedalistka olimpijska honorowym obywatelem Nakła! [WIDEO]
Monika Ciaciuch, Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj - Roksana Żurawska
27.08.2016 | 16:19

Medalistka olimpijska honorowym obywatelem Nakła! [WIDEO]

Uroczystość wręczenia wyróżnienia wioślarce Monice Ciaciuch odbyła się w jej rodzinnym Ślesinie.

Na zdjęciu: Monika Ciaciuch (pierwsza z lewej) wywalczyła w Rio brąz w wioślarskiej czwórce podwójnej.

Fot. Roksana Żurawska

Podczas czwartkowej sesji nakielskiej rady miejskiej wioślarka Lotto Bydgostii Monika Ciaciuch została uhonorowana tytułem Honorowego Obywatela Nakła. – To wyróżnienie zobowiązuje. Zrobię wszystko, żeby brąz zamienić za cztery lata w Tokio w złoto – zapewniała 24-letnia zawodniczka.

Tytuł honorowej nakielanki został przyznany Ciaciuch jednogłośnie podczas sesji w jej rodzinnym Ślesinie. – To szczególny dzień w życiu naszej gminy, Nakła i Ślesina. W naszej małej ojczyźnie jest pani pierwszym sportowcem, który sięgnął po jeden z laurów olimpijskich – mówił burmistrz Nakła Sławomir Napierała, który akt nadania honorowego obywatelstwa wręczył wraz z przewodniczącym rady Janem Światłowskim. Włodarze podziękowania złożyli również na ręce rodziców Moniki Ciaciuch – Jolanty oraz Henryka, a także prezesa Bydgostii Zygfryda Żurawskiego. Wraz z aktem nadania honorowego tytułu 24-letniej wioślarce przyznano nagrodę burmistrza w wysokości 10 tysięcy złotych.

Monika Ciaciuch podczas zakończonych 21 sierpnia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczyła trzecie miejsce w konkurencji czwórki podwójnej. W osadzie płynęła z Agnieszką Kobus, Marią Springwald oraz Joanną Leszczyńską. Polki uległy jedynie Niemkom oraz Holenderkom.


Powiązane treści