Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 4 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMedialny balon napompowany misiem polarnym i pingwinami, czyli rzecz o Biegunarium
24.03.2017 | 18:51

Medialny balon napompowany misiem polarnym i pingwinami, czyli rzecz o Biegunarium

O Biegunarium wiadomo, że niewiele wiadomo...

Na zdjęciu: Biegunarium. Czy to będzie hit?

Fot. Stanisław Gazda

-Wiemy, co będzie, ale nie możemy na razie tego powiedzieć, dopóki temat jest w fazie projektowej. Mamy na ten cel przeznaczone 10 mln zł. Jeżeli uda się wdrożyć prace projektowe w tym roku, to w przyszłym powinna rozpocząć się budowa – tyle miał nam do powiedzenia w sprawie powstania w LPKiW tzw. Biegunarium Andrzej Kowalski z kierownictwa Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, chociaż dzień wcześniej obiecał komunikat z większą ilością szczegółów. Po nie odesłał do p.o. rzecznika prasowego – Bożeny Hennig.

Dowiedzieliśmy się jedynie tego, że Biegunarium będzie nową atrakcją i nowym obiektem na terenie LPKiW. Prawdopodobnie zlokalizowane zostanie z tyłu wybiegu dla dzików. Jakie zwierzęta zobaczyć będzie można w Biegunarium? Na obecnym etapie nie wiadomo. Myśli się o pingwinach, może pojawi się niedźwiedź polarny – wszystko to jest na etapie uzgadniania szczegółów i w głównej mierze zależy od tego czym zechcą się podzielić z Bydgoszczą polskie i zagraniczne ogrody zoologiczne.

-To jest inwestycja, którą będzie zarządzało miasto. Stamtąd są środki i decyzje na co będą przeznaczone. My jesteśmy jedynie podmiotem. Proszę pytać w Urzędzie Miasta.– proponuje Hennig, która nie potrafiła wyjaśnić, czy Biegunarium czynne będzie cały rok, czy jedynie w sezonie zimowym.


Powiązane treści