Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Medycyna na Politechnice Bydgoskiej. Uczelnia ma zarządzać szpitalem miejskim

Dodano: 24.04.2023 | 21:50

Na zdjęciu: Politechnika Bydgoska ma zarządzać Wielospecjalistycznym Szpitalem Miejskim nr 2.

Fot. Archiwum

Miasto zamierza przekazać Politechnice Bydgoskiej Wielospecjalistyczny Szpital Miejski. Uchwała w tej sprawie w najbliższą środę (26 kwietnia) pojawi się na sesji Rady Miasta.

To kolejny krok w kierunku utworzenia na Politechnice Bydgoskiej kierunku medycznego. Uczelnia raptem w sobotę (22.04) poinformowała o współpracy ze szpitalem MSWiA, a już dzisiaj ogłoszono kolejny krok. – Mogę pogratulować odwagi i decyzji, jakie zapadły na Politechnice Bydgoskiej – mówił prezydent Rafał Bruski i dziękował rektorowi uczelni prof. Markowi Adamskiemu i prodziekanowi prof. Szymonowi Różańskiemu za podjęcie decyzji o utworzeniu kierunku medycznego. – To oczekiwanie ponad 160 tysięcy bydgoszczan, abyśmy powrócili do stanu, który był, aby Bydgoszcz miała swoją medycynę – dodał.

Rektor uczelni mówił z kolei, że najbliższym celem Politechniki Bydgoskiej jest właśnie uruchomienie kierunku medycznego. Prof. Marek Adamski dziękował Bruskiemu za dotychczasowe działania w tej sprawie. – 31 marca Politechnika Bydgoska zwróciła się do miasta z prośbą o zastosowanie stosownych przepisów ustawy o lecznictwie, która jasno precyzuje możliwość zmiany podmiotu prowadzącego placówkę medyczną. Tym samym szpital miejski może stać się kluczowym miejscem w kształceniu przyszłych lekarzy na kierunku lekarskim – opowiadał rektor Politechniki Bydgoskiej. Zmianę podmiotu tworzącego pozytywnie ocenia także dyrekcja Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego. – Zarząd szpitala w pełni popiera tę decyzję. Podniesienie rangi placówki ze szpitala powiatowego do szpitala uniwersyteckiego to szansa na rozwój infrastruktury, rozwój kadry medycznej – mówiła w trakcie konferencji Anna Lewandowska, dyrektor placówki.

Już wiadomo, że uczelnia planuje pierwsze inwestycje na terenach przy ul. Szpitalnej. Taką miałaby być budowa prosektorium, które początkowo – jak przyznał prof. Różański – była planowana na terenie kampusu Politechniki.

 

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 rok temu

Wielkie hołdy i podziękowania dla Pana prof. Marka Adamskiego. Pan prof. jest dowodem na ekspresowe działane, uparte i ciągłe dążenie wyznaczonego celu. Życzę Panu, aby wszyscy, którzy mogą pomóc pomagali i ułatwiali realizację tego ważnego celu dla miadta i jego mieszkańców.

jan
jan
1 rok temu

Żeby się nie okazało że kierunek lekarski z jakiś powodów trzeba będzie przekazać obywatelowi Rydzykowi i nastąpi powtórka.