Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Memoriał Ireny Szewińskiej. Organizatorzy odkrywają pierwsze karty

Dodano: 22.04.2023 | 08:20

Na zdjęciu: Podobnie jak przed rokiem, także i w tym Piotr Lisek będzie rywalizował o wygraną w konkursie tyczkarzy z Amerykanami: Chrisem Nilsenem i Samem Kendricksem.

Fot. Archiwum

Znamy datę tegorocznego, piątego już lekkoatletycznego memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się na stadionie bydgoskiego Zawiszy. Organizatorzy odkryli już także pierwsze karty i podali nazwiska zawodników, którzy wystąpią w grodzie nad Brdą.

Tegoroczna edycja memoriału odbędzie się we wtorek, 6 czerwca, a zmagania czołowych lekkoatletów rozpoczną się o 17:30. W sprzedaży są już bilety na zawody, a te można kupować na stronie internetowej ebilet.pl. – Przygotowaliśmy wejściówki w atrakcyjnych cenach, bo kosztować będą 10, 15 i 20 złotych. Do tego dzieci poniżej piątego roku życia wchodzą bezpłatnie, młodzież ucząca się i studenci oraz emeryci i renciści mogą korzystać z biletów ulgowych, podobnie jak osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami – mówi dyrektor mityngu i Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński i dodaje: – Dodatkowo gorąco zapraszamy grupy zorganizowane, które, jako kluby kibica, wejdą na mityng bezpłatnie.

Organizatorzy bydgoskiego memoriału sukcesywnie będą odkrywać karty i ogłaszać nazwiska zawodników w poszczególnych konkurencjach, którzy rywalizować będą na Gdańskiej 163. Na razie wiadomo, że w konkursie tyczkarzy do Bydgoszczy przyjadą dwaj czołowi amerykańscy zawodnicy: Chris Nilsen i Sam Kendricks, a swój występ potwierdził także czołowy polski zawodnik tej konkurencji Piotr Lisek. Wolsztyński nie ukrywa, że zawody w grodzie nad Brdą cieszą się renomą wśród lekkoatletów. – Wielu z nich bardzo chętnie startuje przed bydgoską publicznością – dodaje. Tegoroczna edycja to czternaście konkurencji. Zawodniczki rywalizować będą w biegach na 100, 200, 800 metrów, 100 m przez płotki i na jedną milę oraz w rzucie młotem, a zawodnicy – w biegach na 200, 800 i 1 500 m, 110 m przez płotki, rzucie młotem, pchnięciu kulą oraz skokach: wzwyż i o tyczce.

Wzorem ubiegłego roku, także i w tym Memoriał Ireny Szewińskiej zaliczany będzie do prestiżowego lekkoatletycznego cyklu World Athletics Continental Tour Gold, do którego zaliczają jeszcze mityngi w Melbourne (impreza już się odbyła), Botswanie (zawody planowane są jeszcze w tym miesiącu) oraz w Kenii, Japonii, na Bermudach, dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Polsce, Finlandii, Czechach, Węgrzech i Chorwacji.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments