Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Metropolia Bydgoszcz pozyskała pierwsze środki unijne. Na promocje gospodarczą

Dodano: 23.04.2018 | 13:53
bydgoska agencja rozwoju regionalnego

W ramach specjalnego projektu przedstawiciele Stowarzyszenia będą mogli uczestniczyć w międzynarodowych targach.

Na zdjęciu: Konferencja prasowa poświęcona przedstawieniu szczegółów projektu.

Fot. BB

Firmy z obszaru stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz będą mogły ubiegać się o środki na udział w międzynarodowych targach i działania mające na celu pozyskanie nowych klientów. W sierpniu ruszy projekt wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw oraz promocji gospodarczej regionu.

Wspólne przedsięwzięcie Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz przewiduje dwa rodzaje działań – wsparcie firm oraz promocję regionu. W ramach wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw projekt przewiduje uczestnictwo w cyklu 20 spotkań szkoleniowo-informacyjnych, poświęconych różnym aspektom prowadzenia działalności na rynkach zagranicznych oraz pomoc finansową. Ma ona polegać na indywidualnych programach wsparcia, dzięki którym firmy będą mogły uzyskać do 100 tysięcy złotych dofinansowania, m.in. na udział w targach zagranicznych czy misjach gospodarczych.

Działania na rzecz promocji regionu mają objąć opracowanie materiałów promocyjnych dla wszystkich gmin, wchodzących w skład Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, produkcja filmu pokazującego potencjał gospodarczy i inwestycyjny oraz kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych. Ponadto powstanie internetowa baza ofert inwestycyjnych dla obszaru gmin. Przedstawiciele Metropolii Bydgoszcz i BARR będą też uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji Expo Real w Monachium oraz Międzynarodowej Giełdzie Turystycznej ITB Berlin, a także w podobnych wydarzeniach o zasięgu ogólnopolskim.

– Celem projektu jest wsparcie handlu zagranicznego – postaw eksportowych, ale także wszystkich działań z zakresu promocji gospodarczej jednostek samorządowych, wchodzących w skład stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz – powiedziała prezes BARR Edyta Wiwatowska.

Prezydent Rafał Bruski podkreślił, że projekt na wsparcie promocji gospodarczej regionu umożliwił stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz pozyskanie pierwszych środków na realizacje założonych zadań. – Tylko dzięki połączonym siłom BARR i stowarzyszenia mogliśmy spełnić warunki konkursu. To są pierwsze środki, ale na pewno nie ostatnie. Pozwoli to nam zacieśniać współpracę i relacje, dla naszego wspólnego dobra – stwierdził.

Starosta nakielski Tomasz Miłowski wylicza, że o wsparcie będzie mogło ubiegać się aż 6100 firm z powiatu. – Nasi przedsiębiorcy będą mogli uczestniczyć w prestiżowych targach. Dzięki tym przedsięwzięciom można nawiązać kontakty. Pozwoli to przełamać pewne bariery – stwierdził starosta.

Całkowita wartość projektu wynosi prawie 7,5 miliona złotych – z czego 5,7 miliona udało się pozyskać w ramach dofinansowania unijnego z Regionalnego Programu Operacyjnego. Będzie on realizowany od sierpnia 2018 do lipca 2023 roku. Firmy będą mogły składać oferty swojego uczestnictwa w programie od grudnia 2018 roku.