Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Metropolia Bydgoszcz rowerową stolicą Polski? Rozpoczęła się rywalizacja

Dodano: 01.09.2020 | 12:21

Na zdjęciu: W ubiegłym roku trofeum zdobyła Nowa Sól.

Fot. Szymon Fiałkowski

Druga edycja ogólnopolskiej zabawy właśnie wystartowała! Już niebawem dowiemy się, które miasto zostanie okrzyknięte rowerową stolicą Polski. W tegorocznej, 30-dniowej rywalizacji weźmie udział ponad 10 tys. uczestników z 44 miast.

Dla zainteresowanych konkursem powstała specjalna aplikacja Rowerowa Stolica Polski, którą wystarczy pobrać na swój telefon. Aplikacja jest bezpłatna. Uczestnicy wybierają miasto, dla którego będą walczyć w rowerowym wyścigu. O puchar powalczy Bydgoszcz wraz z sąsiadami z Metropolii – już w pierwszym dniu zabawy mogła liczyć na 2 tys. uczestników, którzy zgłosili się do udziału.

Na najlepsze miasta, czyli na pierwszą trójkę, czekają nagrody. Miasta znajdujące się na podium otrzymają stację naprawczą. Uczestnicy poza dobrą zabawą, mogą liczyć na wiele nagród. W Metropolii Bydgoszcz będą to gadżety dla każdego, kto przejedzie 300, 500 i 1000 km.  Organizatorzy przygotowali również vouchery do sklepu Olimpia o wartości 700, 500 i 300 zł oraz gadżety Aktywnej Bydgoszczy. Na portalach Instagram i Facebook  natomiast organizowane są konkursy.

Rowerem do Ostromecka

Organizatorzy przygotowali kilka wspólnych przejazdów. Pierwszy już w niedzielę, 6 września do Ostromecka. Będzie to  znakomita okazja do nabicia kilometrów i przybliżenia się do wygranej.

Wybierz rower

Warto wspomnieć, że rywalizacja powstała, aby zachęcić Polaków do częstszej jazdy rowerem. Autorzy akcji chcą przekonać uczestników do wybierania jednośladu zamiast samochodu. Aby zachęcić Polaków do jazdy na rowerze, organizatorzy proponują, by stworzyć własne rywalizacje ze znajomymi, rodziną i przyjaciółmi. Rower to świetna alternatywa przemieszczania się – nie zatruwamy dzięki temu powietrza i często szybciej przyjeżdżamy do celu, nie tracąc czasu na stanie w korkach.

Rywalizacja nie tylko w Polsce

Rowerowa Stolica Polski nie ma granic. I to dosłownie! Uczestnicy mogą zbierać kilometry nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Do tej pory odnotowano rowerowe przejazdy w takich krajach jak: USA, Wielka Brytania, Niemcy, Belgia oraz Włochy.

Przykładem na to, że każde miasto ma szansę wygrać jest zwycięzca poprzedniej edycji – Nowa Sól, która była najmniejszym miastem, które brało udział. W tym roku o zwycięstwo powalczą 44 miasta. Przypomnijmy, że – aby rywalizacja była sprawiedliwa – liczba kilometrów dzielona jest przez liczbę mieszkańców danego miasta.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Witold
Witold
3 lat temu

Śmiechu warte przy takich zasadach jakie stworzono Bydgoszcz i piszę to ze 100% pewnością nigdy nie zostanie Rowerową Stolicą Polski ale cóż nie trzeba było pisać zasad na kolanie…