Bydgoszcz
4C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 3
10C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeMetropolitan Outlet – coraz bliżej startu budowy! [WIZUALIZACJE]
Metropolitan Outlet
04.11.2015 | 22:55

Metropolitan Outlet – coraz bliżej startu budowy! [WIZUALIZACJE]

Połowa powierzchnii handlowej w nowym obiekcie już wynajęta.

Na zdjęciu: Tak będzie prezentowało się centrum handlowe po rozbudowie

Fot. Spacearchitects

W 2016 roku mają rozpocząć się prace budowlane przy wznoszeniu pierwszego centrum outletowego w Bydgoszczy, które w połowie 2017 roku zostanie otwarte przy ulicy Jana Pawła II.

Inwestycja powstanie jako efekt rozbudowy i remodelingu istniejącego w tym miejscu Centrum Handlowego Glinki. Do tej pory udało się wynająć już 50% powierzchni w planowanym budynku.

Autorem koncepcji przebudowy i rozbudowy jest arch. Filip Gołębiowski, właściciel pracowni Spacearchitects, autor m.in. koncepcji rozbudowy i przebudowy Centrum Handlowego Carrefour w Olsztynie ( 26 000 m2), Factory Outlet w Ursusie (współautor) (13 000 m2), Centrum Handlowego Gdańsk Regional Centre dla White Star Real Estate (90 000 m2), jak również parków handlowych, budynków mieszkaniowych i biurowych. Do grona swoich klientów, oprócz Carrefour Polska, zalicza m.in. White Star Real Estate, Mota Engil – Central Europe, Ove Arup, Walencja Development, PPL, Claybark limited.

– Duże zainteresowanie ze strony najemców przełożyło się na znakomite efekty wstępnej komercjalizacji obiektu. Na chwilę obecna mamy już ok. 50% powierzchni zarezerwowanej. Głównie zainteresowane są znane marki sportowe, modowe (moda zarówno damska jak i męska) oraz obuwnicze. Co ciekawe marki modowe zainteresowane najmem to zarówno sieci z modą popularną, jak i tą z tzw. wyższej półki – mówi Grażyna Melibruda, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych w JLL. Powierzchnia najmu nowego centrum wyprzedażowego Metropolitan Outlet Bydgoszcz wyniesie 11,5 tys. m2. Centrum powstanie na miejscu obecnej galerii handlowej przy Al. Jana Pawła II. Carrefour planuje także modernizację istniejącego hipermarketu oraz, w dalszej perspektywie, rozbudowę tego obiektu.


Powiązane treści