Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 18 • L 16
17C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeMiasto inwestuje w tor regatowy. Będzie nowa trybuna
Brdyujście lato_SG_małe (4)
11.03.2018 | 15:17

Miasto inwestuje w tor regatowy. Będzie nowa trybuna

Co planuje ratusz?

Na zdjęciu: Stare trybuny zostaną zastąpione przez hangar. Nowe miejsca do siedzenia powstaną na jego dachu.

Fot. Stanisław Gazda

Niebawem rozpoczną się inwestycje na terenie Toru Regatowego przy ul. Witebskiej. Trwa przetarg na budowę hangaru na małe jednostki pływające i sprzęt techniczny wraz z trybuną i schodami zewnętrznymi.

Tor Regatowy na Brdyujściu służy kajakarzom, wioślarzom i żeglarzom. Regularnie odbywają się na nim zawody o randze ogólnopolskiej – w tym roku planowane są m. in. Akademickie Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie, centralne Regaty Eliminacyjne Juniorów czy Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi. Otoczenie toru jest od dawna zaniedbane – planowane są jednak zmiany, które poprawią estetykę i funkcjonalność obiektu.

W ubiegłym tygodniu miasto ogłosiło przetarg na budowę hangaru, w którym będą przechowywane jednostki pływające. Powstanie on w miejscu istniejących trybun, sąsiadujących z wieżą sędziowską. Przestarzałe miejsca do siedzenia zostaną zburzone, zmieni się także wejście na teren obiektu. Nowe trybuny powstaną na dachu obiektu – powstanie na nich około 300 miejsc siedzących. Przy okazji inwestycji wyremontowany zostanie też plac między nabrzeżem, a hangarem oraz powstaną nowe schody.

Zgodnie z dokumentacją przetargową, zwycięzca postępowania będzie miał siedem miesięcy na wykonanie prac. Miasto czeka na propozycje chętnych firm do 21 marca. Kolejnym etapem przebudowy Toru Regatowego będzie przebudowa nabrzeża w rejonie nowego hangaru i wieży sędziowskiej oraz budowa slipu do wodowania łodzi.

KALENDARIUM DOTYCHCZASOWYCH PRAC NA BRDYUJŚCIU

Rok 2015 – oddanie do użytku przebudowanej wieży sędziowskiej
Rok 2016 – poszerzenie akwenu mety, uruchomienie wypożyczalni rowerów wodnych (projekt w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego)


Powiązane treści