Bydgoszcz
-2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -2 • L -2
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczGastronomiaMiasto ogłasza konkurs dla restauracji. Z okazji stulecia powrotu do Macierzy
restaurant- pixabay
18.12.2019 | 10:59

Miasto ogłasza konkurs dla restauracji. Z okazji stulecia powrotu do Macierzy

Na zdjęciu: Bydgoskie restauracje będą mogły wystylizować się na lata XX ubiegłego wieku.

Fot. archiwum

Z okazji zbliżających się obchodów stulecia powrotu Bydgoszczy do Polski Urząd Miasta Bydgoszczy ogłosił konkurs na restaurację lub lokal gastronomiczny, którego stylizacja i menu będzie nawiązywać do lat dwudziestych ubiegłego wieku. 

Lokale gastronomiczne będzie oceniać specjalna komisja konkursowa w składzie: wiceprezydent Michał Sztybel – przewodniczący, dyrektor biura promocji Łukasz Krupa, plastyk miejski Marek Iwiński, menedżer Starego Miasta i Śródmieścia Maciej Bakalarczyk oraz dyrektor biura komunikacji społecznej Monika Hiller-Szala. Wezmą oni pod uwagę przygotowane przez restauratorów stylizacje wnętrz i witryn oraz menu – wszystkie te elementy mają nawiązywać do lat 20. ubiegłego wieku, kiedy to Bydgoszcz powróciła do Macierzy.

W konkursie mogą wziąć udział właściciele bydgoskich restauracji i lokali gastronomicznych. Dla zwycięzcy została przewidziana nagroda pieniężna w wysokości 5 tysięcy złotych oraz certyfikat „Lokal z epoki 1920 – 2020”. Restaurator, który zajmie drugie miejsce może liczyć na nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych, a za zajęcie trzeciego miejsca otrzyma tysiąc złotych.

Miasto czeka na zgłoszenia do 10 stycznia 2020 roku. Wyłonienie zwycięzcy nastąpi 13 stycznia 2020.

Przygotowania do świętowania setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski trwają już od kilku miesięcy. Na pamiątkę stulecia powstał już historyczny mural przedstawiający klucz zawieszony na biało-czerwonej wstędze. Projekt odwołuje się do historycznego wydarzenia – przekazania symbolicznego klucza do miasta przez niemieckiego burmistrza Huga Wolfa polskiemu prawnikowi Janowi Maciaszkowi, który stał się pierwszym komisarycznym prezydentem polskiej Bydgoszczy.

Ratusz rozstrzygnął także konkurs na logotyp, który będzie oficjalną identyfikacją graficzną miasta związaną z obchodami w całym 2020 roku. Logotyp będzie wykorzystywany do celów popularyzatorskich, promocyjnych i korespondencyjnych. W związku z obchodami w przyszłym roku odbędzie się około 20 wydarzeń, które uzyskały dofinansowanie miasta.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści