Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 12 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMiasto prowadzi akcję jesiennych nasadzeń. Nowe drzewa i krzewy na Kapuściskach, Wyżynach czy Błoniu
nowe drzewa Bydgoszcz
15.11.2020 | 12:50

Miasto prowadzi akcję jesiennych nasadzeń. Nowe drzewa i krzewy na Kapuściskach, Wyżynach czy Błoniu

Na zdjęciu: Miasto kolejny raz jesienią przeprowadza akcję nasadzeń zieleni.

Fot. UM Bydgoszczy

Ponad siedemdziesiąt drzew zostanie posadzonych w kilku rejonach miasta w nadchodzących tygodniach – informuje bydgoski ratusz. Jesienne nasadzenia obejmą nie tylko obszary zurbanizowane, ale również tereny nad Kanałem Bydgoskim.

W ramach listopadowej akcji służby miejskie posadzą ponad 30 drzew w rejonie skrzyżowania ulic: Szpitalnej i Wojska Polskiego, ponad dwadzieścia lip pojawi się przy ul. Bohaterów Kragujewca na Wyżynach. Po kilka sztuk znajdzie swoje miejsce przy ulicy Sierocej oraz u zbiegu ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich i Waryńskiego. Pięć drzew trafi do parku nad wspomnianym kanałem. „Większość gatunków to drzewa dobrze nam znane w miejskim krajobrazie. Bardzo dobrze w mieście czują się takie gatunki drzew jak: lipy drobnolistne, klony zwyczajne, świerki oraz ozdobne jabłonie” – wylicza urząd miasta.

Nasadzenia drzew to drugi etap jesiennej akcji. Pierwszym było posadzenie krzewów na terenie niespełna 900 metrów kwadratowych. Najwięcej z nich trafiło ponownie do parku nad Kanałem Bydgoskim, a także w rejon ulicy Bielickiej na Szwederowie. Nasadzenia przeprowadzono także na pograniczu Kapuścisk i Wyżyn (ponownie rejon skrzyżowania ulic: Wojska Polskiego oraz Szpitalnej) czy na ulicy Łużyckiej. „Krzewy w przestrzeni miejskiej są znakomitym rozwiązaniem w miejscach o trudnych warunkach. Niektóre gatunki sadzonych krzewów będą okazjonalnie wypuszczać kwiaty, co stworzy efekt kolorowych wysp w miejskim krajobrazie” – przekonują urzędnicy.

Miasto przypomina także o zieleni sadzonej przy okazji inwestycji. Tak było przy okazji rozbudowy ul. Grunwaldzkiej, gdzie – jak wylicza magistrat – posadzono ponad 10 tysięcy drzew i krzewów. Kolejnych sto pojawiło się przy ulicy Gdańskiej (wcześniej – kilkaset krzewów w rejonie ul. Rekreacyjnej) – to dopełnienie inwestycji związanej z budową buspasa w Myślęcinku. Ponad dwa tysiące drzew i krzewów zasadzili bydgoscy uczniowie wraz z nauczycielami w ramach akcji „Dam Ci tlen, a smog zjem” pilotowanej przez Bydgoski Alarm Smogowy. We współpracy z fundacją Immo na osiedlu Leśnym pojawiło się ponad 20 nowych lip.

Jak wynika z informacji z Jezuickiej, w planie są kolejne nasadzenia – na placu Wolności (lipy), przy ul. Kopernika (leszczyny) oraz Chołoniewskiego, gdzie mają pojawić się dęby i ozdobne krzewy.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści