Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 4 • L 2
5C
Czw
5C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeMiasto remontuje chodniki. Głównie w Śródmieściu
Chodnik_blaszki_small
21.02.2018 | 14:49

Miasto remontuje chodniki. Głównie w Śródmieściu

Znamy listę chodników, które doczekają się przebudowy w 2018 roku.

Na zdjęciu: Stan wielu traktów pieszych w mieście pozostawia wiele do życzenia

Fot. archiwum

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej czeka na chętnych do wykonania remontów chodników. Najwięcej napraw zaplanowano w rejonie centrum miasta.

Przetarg na prace związane z ciągami pieszymi ogłoszono 16 lutego. Obejmuje on przede wszystkim lokalizacje znajdujące się w Śródmieściu – w ramach zadania wyremontowane zostaną chodniki wzdłuż ulic: Śniadeckich, Matejki (strona zachodnia), 20 stycznia 1920 roku (od alei Mickiewicza do filharmonii, po stronie parku), Mickiewicza (południowa strona), Paderewskiego, Kołłątaja, Sielanka, Warmińskiego (od ul. Focha do ul. Dworcowej, po stronie wschodniej), Marcinkowskiego (od ul. Dworcowej do Śluzy Miejskiej). Staszica (od filharmonii do ul. Kołłątaja – północna strona).

Ponadto zaplanowano też naprawy chodników leżących wzdłuż innych ulic, m.in.: Sienkiewicza, Mazowieckiej, Hetmańskiej, Pomorskiej, Zamoyskiego, Niemcewicza, Markwarta, Grudziądzkiej, Powstańców Warszawy, Wincentego Pola, Sowińskiego, Żółkiewskiego, Waryńskiego, Chełmińskiej, Jasnej, Jagiellońskiej, Szubińskiej czy Bocianowo. W wypadku powyższych ciągów remont obejmie najbardziej zdegradowane odcinki.

Roboty mają być prowadzone w porozumieniu z gestorami sieci podziemnych. Zakończenie przetargu na ich wykonanie ma nastąpić 5 marca. Urząd miasta zapewnia, że wszystkie remonty zostaną wykonane do końca tego roku.


Powiązane treści