Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 0 • L -3
1C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
3C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeMiasto szykuje się do rewitalizacji Starego Rynku. Trwają prace archeologiczne [ZDJĘCIA]
Stary Rynek
14.10.2016 | 12:09

Miasto szykuje się do rewitalizacji Starego Rynku. Trwają prace archeologiczne [ZDJĘCIA]

Roboty są wstępem do przebudowy głównego placu miasta, która ma - według zapewnień prezydenta Rafała Bruskiego - zakończyć się przed przyszłorocznymi wakacjami.

Na zdjęciu: Prace archeologiczne mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Fot. Eryk Dominiczak

Na Starym Rynku rozpoczęły się archeologiczne prace wykopaliskowe. To etap przygotowawczy do rewitalizacji jego płyty planowanej na przełomie obecnego i przyszłego roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przebudowa Starego Rynku. Mury staromiejskiego ratusza będą odsłonięte!

Jak informuje bydgoski ratusz, prace będą toczyły się w trzech punktach. Dotyczą one miejsc, gdzie zaprojektowana została nowa infrastruktura techniczna oraz budowa fontanny. Dzięki wykopaliskom mają zostać odkryte pozostałości budynków tworzących jeszcze kilkadziesiąt lat temu zachodnią pierzeję Starego Rynku. Zakończenie badań, które toczą się przed głównym wejściem do urzędu miasta, a tuż za Pomnikiem Walki i Męczeństwa, planowane jest jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że w ramach modernizacji płyta rynku ma zostać sprowadzona do jednego poziomu, wspomniany pomnik zostanie przesunięty w kierunku ratusza, w jego nowej linii powstanie sygnalizowana już fontanna. Po konsultacjach społecznych projektanci zapowiedzieli również wyeksponowanie fragmentu fundamentów staromiejskiego ratusza zburzonego w pierwszej połowie XIX wieku.

Koszt rewitalizacji rynku przewidywany jest na 18 milionów złotych. Ma objąć również przylegające do placu uliczki, które nie były remontowane w minionych latach.


Powiązane treści