Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 20 • L 19
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMiasto tworzy nowe punkty szczepień przeciwko COVID-19 [LISTA, ADRESY]
07.04.2021 | 12:12

Miasto tworzy nowe punkty szczepień przeciwko COVID-19 [LISTA, ADRESY]

Na zdjęciu: Potencjał bydgoskich punktów szczepień ma pozwolić na zaszczepienie wszystkich chętnych bydgoszczanek i bydgoszczan w przeciągu miesiąca.

Fot. Szymon Fiałkowski

Miasto Bydgoszcz włącza się w program szczepień przeciwko COVID-19. Od poniedziałku, 19 kwietnia ratusz otwiera dziewięć dodatkowych masowych punktów szczepień, które mają pozwolić na wykonanie 18 tysięcy zabiegów tygodniowo. Władze miasta zapewniają, że potencjał nowych, jak i istniejących punktów pozwala na zaszczepienie wszystkich chętnych bydgoszczanek i bydgoszczan w ciągu miesiąca – tempo zależy jednak od dostaw preparatów.

Jak zapewniła zastępczyni prezydenta miasta Iwona Waszkiewicz, dodatkowe dziewięć punktów szczepień powstanie w różnych częściach miasta. – Ich potencjał pozwala na wykonanie 18 tysięcy szczepień tygodniowo – podkreśliła Waszkiewicz. Punkty powstają we współpracy z podmiotami leczniczymi.
LISTA NOWYCH PUNKTÓW SZCZEPIEŃ

– Szpital Miejski (Szpitalna 19)
– Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze (Gdańska 187)
– Przychodnia Bajka (Szelburg-Zarembiny 23)
– Szkoła Podstawowa nr 65 (Golloba 7)
– Szkoła Podstawowa nr 60 (Glinki 117)
– Centrum Medyczne Gizińscy (Leśna 9A)
– Przychodnia Łomżyńska (Łomżyńska 51A)
– Vitamed (Kościuszki 35)
– Remedium Clinic (Gdańska 80A)

W nowych punktach szczepień ma odbywać się od 500 (jak w Vitamedzie) do 6000 (jak w BCTW) szczepień tygodniowo. Będą one czynne w następujących przedziałach czasowych:

  • pięć dni w tygodniu (BCTW, Vitamed, Gzińscy, SP 60),
  • sześć dni w tygodniu (Szpital Miejski, Przychodnia Łomżyńska, Remedium Clinic)
  • siedem dni w tygodniu (SP 65, Przychodnia Bajka)

Zastępczyni Rafała Bruskiego dodała, że już teraz w Bydgoszczy funkcjonuje 58 punktów szczepień, w których mogłoby zaszczepić się 17 tysięcy osób tygodniowo, ale z uwagi na niewystarczające dostawy preparatów nie był on jednak wykorzystywany.

Od 19 kwietnia potencjał wszystkich punktów pozwoli na szczepienie 35 tysięcy mieszkańców tygodniowo. W ciągu czterech tygodni moglibyśmy zatem zaszczepić wszystkich chętnych bydgoszczan. Apelujemy do rządu o to, by jak najszybciej dostarczał szczepionki, tak aby wykorzystać ten potencjał

– mówiła Waszkiewicz. Dodała także, że w wypadku gotowości innych lecznic, miasto jest gotowe na uruchomienie kolejnych punktów szczepień.

Dyrektor biura zdrowia urzędu miasta i koordynatorka do spraw szczepień Agnieszka Bańkowska podkreśliła, że zapisy na szczepienia w miejskich punktach będą możliwe poprzez bezpośredni kontakt z przychodniami, poprzez infolinie programu szczepień 989 oraz przez Internetowe Konto Pacjenta. Dla osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności ratusz zapewni transport na zabieg.

Zastępczyni prezydenta poinformowała także, że od czwartku, 8 kwietnia w bydgoskich szkołach podstawowych (lista punktów jest dostępna na stronie www.bydgoszcz.pl/maseczki) rozpocznie się dystrybucja darmowych maseczek dla bydgoszczan. – Otrzymaliśmy z Agencji Rezerw Materiałowych 1,5 miliona jednorazowych maseczek. Każdy mieszkaniec może otrzymać do pięciu sztuk na osobę – podała Waszkiewicz. Odbiór maseczek będzie możliwy od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 18:00. Akcja potrwa do 23 kwietnia lub do wyczerpania zapasów. Odbierający mogą też wziąć maseczki dla najbliższych członków rodziny.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści