Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 1 • L -1
3C
Sob
4C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
7C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMiasto w pigułce. Na ścianie kamienicy
mural_ino_brejza
25.04.2017 | 14:50

Miasto w pigułce. Na ścianie kamienicy

Prace nad muralem potrwają kilka tygodni.

Na zdjęciu: Mural będzie zawierał m.in. elementy historyczne, kulturalne i sportowe.

Fot. nadesłane

W centrum Inowrocławia już wkrótce pojawi się reprezentacyjny mural. Znajdą się na nim najważniejsze elementy związane z miastem oraz mieszkańcami. Pracę związane z jego utworzeniem rozpoczęły się w nocy z poniedziałku na wtorek i potrwają kilka tygodni. 

Malunek będzie znajdował się na wielkiej ścianie kamienicy przy ul. Kilińskiego, w okolicach Kujawskiego Centrum Kultury i Państwowej Szkoły Muzycznej. Mural będzie wielowątkowy. Zawierał będzie elementy historyczne, kulturalne, sportowe oraz wiele innych. Zabawą może być już ich odnajdywanie.

Przygotowanie projektu muralu trwało wiele miesięcy. Twórcom i pomysłodawcom zależało by był on przygotowany do ostatniego szczególiku. Prace nad muralem rozpoczęły się wczoraj w nocy, gdyż trzeba było najpierw naświetlić szkic na ścianie. Dziś stanęły przy niej rusztowania. Malowanie potrwa kilka tygodni.

Na pewno ubarwi on centrum i stanie się miejscem przyciągającym zarówno mieszkańców, jak i turystów – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, który jest autorem kilku pomysłów na elementy muralu.


Powiązane treści